הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי מאמרים סיפורים אישיים
מכתב לאבא
רונית בן נתן חוגגת יום הולדת 40, וזה הזמן שלה לכתוב מכתב אישי לקב"ה >> מיומנה של בעלת תשובה
רונית בן נתן / הידברות סופשבוע - מוסף שישבת
יום ההולדת הגיע, והשנה הגעתי לגיל 40. זה גיל שמקבלים בו קצת קמטים וקצת תבונה, ועל זה בדיוק רציתי לדבר איתך אבא. לכתוב לך מכתב לא רשמי.
 
כמה שהפכתי והפכתי בדבר, אין לי מושג קלוש מדוע החלטת להוריד אותי לעולם הזה, למה שמת אותי דווקא במשפחה הזאת, דווקא עם העיניים בצבע הדבש, ודווקא עם האף הארוך שלי. ככל שאני חושבת על זה אני מבינה שלמעשה לא היתה לי כל מעורבות בקבלת ההחלטות, מבחינתי זו עובדה קיימת שצריך לקבלה.
 
מהיום שאני זוכרת את עצמי, תמיד התעסקתי בשאלה מה אני באמת עושה פה. איך ייתכן שאחרי הכל יבוא יום ואעזוב. יבוא יום והאירוח יסתיים. יגיע הזמן ואשוב אל עפר. ולמה זה חייב להיות כל כך קצר?
 
ילדות שמחה עברה עלי. אימי שתחיה הקפידה לסמן וי על כל התחנות הרלוונטיות. לקחת אותי כל בוקר לגן, לצייר במכחול, כל בוקר עם שתי צמות ושמלה, לשחק בארגז החול, לשבת בפינת היצירה, כל בוקר אותה השגרה. אבל יום אחד הגן ילדים הזה נגמר.
 
ואחרי זה הגיע הזמן לעלות לבית הספר. שיננתי את דנה קמה, ואיך זה ש-1 ועוד 1 שווה 2. ובתיכון למדתי ביולוגיה וכימיה, וכמובן קצת חשבון. הלכתי בתלם כמו כולם, משתדלת לעבור מבחנים, לא שוכחת תלבושת אחידה, 12 שנה של לימודים יומיומיים. וגם זה ביום אחד נגמר.
 
כמעט שלא הרגשתי, וכבר לבשתי מדים, לא הספקתי לשכוח את בית הספר, וכבר אחזתי בנשק. שנתיים תמימות לבשתי ירוק, עמדתי יפה במסדר הנוכחות, עניתי "כן, המפקד!" ו"לא, המפקד!", הכנתי כיבוד וקפה, וגם תה מהביל למפקד, תרגלתי כל יומיים מסיכות ומלחמה, וכמה פסים של דרגות נוספו על החולצה, וגם זה נגמר ביום אחד נגמר.
 
אהבת בוסר מרעישה התחילה תחת החופה. התרגשות של לפני, התרגשות של אחרי, הריון אחד. ועוד אחד. משכנתא תובענית במיוחד, לימודים גבוהים, נסיעות לחו"ל, קצב חיים מטורף. מצאתי את עצמי שפחה של הזמן, אבל גם זה יום אחד נגמר.
 
אני מביטה לאחור, אבא, מנסה לכמת 40 שנה, ולא ממש הולך לי. אין לי את הבינה לדעת על מה להצביע. הכל נדמה כזכרון רחוק שאני לא מצליחה להבין את המשמעות שלו. לא מצליחה להבין מה רציתי בכל השנים האלה. איפה אני בכל זה? איפה הנשמה שלי?
 
אודה ואבוש שלא תמיד עשיתי את מה שצריך, את מה שמתבקש. לא תמיד הלכתי בדרך הישר, וחיפשתי דרכים עוקפות להגיע אל היעד. יעד שלא ידעתי את שמו.
 
בגיל 36 החלטת עבורי שהגיע הזמן להתבגר והחזרת אותי הביתה.
 
הלכתי איתך ראש בראש, ניסיתי להצדיק את דרכי ולהוכיח שהצדק עמי. התווכחתי תקופה לא מבוטלת ופרשתי לפניך את משנתי. משנה שסלע קיומה הוא נוחות גרידא. משנה שכולה חיפוש אחר האושר, אחר המילוי, אחר ההנאה הבלתי פוסקת. 
 
יגעתי ויגעתי - ולא מצאתי. יום אחד קיבלתי מצגת עם נופים עוצרי נשימה, וניסיתי לבודד את ההרגשה העילאית שאני מרגישה, לשאול אותי מה אני צריכה לעשות כדי להרגיש את ההתעלות הזו כל הזמן, והבנתי שכך אני מרגישה כשאני עוסקת בתורה הקדושה. וכמו חרב חדה, התחוור לי שכל חיי הייתי בחיפוש אחריך, אחר האמת.
 
עליתי על השביל שמוביל אותי אליך. מצויידת במצטה, נחושה והחלטית להסיר כל עשב שוטה שיעמוד בדרכי. האבנים פצעו את כפות רגלי, הקוצים ננעצו בבשרי החי.
 
כאובה ומדממת דפקתי על הדלת, מבקשת ונכספת שתקבל אותי לזרועותיך. 
 
"הבל הבלים הכל הבל", אמר החכם מכל אדם. כל האחיזה הזו בחפצים שניתנו לי בהשאלה גרמו לי להבין שלעתים ההתעסקות היא מיותרת. חבל להשקיע על הבל וריק ועל לשון הרע. על רכילות ודברי חול, חטטנות וצפייה ב"האח הגדול". 
 
באחד מהשיעורים של הרב דודי ברוורמן הוא הסביר שמה שאתה - זו המתנה שהקדוש ברוך הוא נתן לך, ומה שאתה עושה עם עצמך - זו המתנה שלך לקדוש ברוך הוא. אז בפנים מאירות מבטיחה לך, אבי שבמרומים, שבאמתחתי שי נפלא. שי שקשרתי אותו בסרט, שי שאיתו אתדפק על הדלת. 
 
אעשה את רצונך ואמלא את מבוקשך. לא תיפול רוחי ולא יותש כוחי. ברור לי שאין לי שנים רבות לבזבז, וגם אף אחד לא מבטיח לי שאחזור לתקן. אעבוד אותך מתוך אהבה אינסופית מתוך ידיעה ברורה שאני בת של מלך אמיתית. 
 
מגוחך לחשוב שלחזור בתשובה זה רק לשים כיסוי ראש ושמלה. לחזור בתשובה זה להסיר מעצמי את כל השכבות שעטיתי על עצמי מהיום שנולדתי, זה לעשות את הבירור של מי אני ומה אני באמת. זה לקחת את כל שכבות ההגנה והחומות שעיצבה לי החברה - ולנפץ אותן ללא רחמים.
פרסומת
 
לחזור בתשובה זה לחזור לעצמי, למקום הראשוני שלי, ליום הולדתי לפני 40 שנה, כשבאתי לעולם הזה ללא חטא ועוון, ללא פצע ומכאוב. לשורש העמוק ביותר שלי. לחזור אליך. ואת זה אף אחד לא יוכל לקחת ממני.
 
אז אחרי ספירת מלאי קצרה, מה שנשאר לי זה רק לאפות עוגה. עוגה מתוקה ומחייכת, עוגה שכולה הודיה עם קצפת. תודה על חיים נפלאים ומלאי תוכן רוחני, תודה על כל המילים שנתת בלבי. אני אסירת תודה שכבר בחיים האלה אני אליך עורגת, שרה אליך ומהללת. והכי חשוב, שהאש שבתוכי לעולם יוקדת.
 
להרשמה כמנוי למגזין האלקטרוני השבועי "הידברות סופשבוע" הקליקו כאן
אהבת את הכתבה?
רוצה לקרוא עוד?
הזן את כתובת המייל שלך כאן משמאל,
ומדי שבוע תקבל כתבות נוספות ישירות לתיבת הדואר האלקטרוני שלך.
עלון השבת הפופולרי של הידברות מגדיל את תפוצתו.
מעוניינים להפיץ אותו באזור מגוריכם?
הקליקו כאן.
חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה
נתקבלו 35 תגובות
מרגש מאוד!!!! יש לך כושר כתיבה וכושר הבעה מדהים!!! אני בטוחה שהמכתב שלך עושה את מה שקיבלת על עצמך בדרך החדשה וזו מתנה גדולה להקב"ה.. ואת זוכה גם לחזק אחרים... שתהיה לך הצלחה וברכה בדרכך ותזכי לעוד הרבה שנים ארוכות ומבורכות... חזקי ואמצי!!!

איזה יפי , כמה מחזק , כולנו צריכים תזכורות כאלה , לדעת מאיפה באים ולאן הולכים .

רונה יקרה, מתנה קבלת מהשם יתברך שאותה את יודעת לחלק יפה לכולם פשוט נהנים מהפנינים שאת מוציאה מעימקי נשמתך, כל כך מוכרים יסורייך שאני מאמינה שכל אחד מאיתנו עובר את זה בדרכו שלו ואת הצלחת לעלות על דרך המלך מה שרבים אחרים עדיין לא הצליחו. יישר כוח יפה פלס

רונה , מדהים.......מדהים... כל כך אין לי מילים לתאר כמה את מרגשת בסיפוריך וביופיה של כתיבה זו, את פשוט מעשירה ומרגשת, התברכת מבורא עולם על יופי פנימי שאותו את משחררת בכל סיפור ומענגת אותנו הקוראים. מעריצה מס´ 1 שלך חיה כהן

בס"ד אשררייךך ! מחזקת תמיד נורא, תורה רבה ! ומזל טוב.

בס"ד מזל טוב אושר והצלחה ואמן שאבא שלנו יחזק אותך כמו שחיזקת אותי בקריאתי את הנכתב הנפלא

אלפי ברכות לך אחותי בת מלך, חודש ללא קריאת הטור שלך הייתה כנצח תודה לבורא עולם על שנתן לי את האפשרות להמשיך ולהשכיל ממך ומאתר מדהים זה.. והכל בזכותך, השם יברך אותך אשה יקרה.

רונית המון המון מזל טוב, שיתמלאו כל משאלות ליבך לטובה ושתמיד תמשיכי להתחזק ולחזק...

הרבה כנות ויופי פשוט במילים שלך. תמצתת בצורה נהדרת את היכולת להסתכל על החיים בכל כך הרבה אופטימיות במבט לאחור.

רונית שלום רב. אני מברכת אותך במזל טוב. נהנתי לקרוא את הכתבה שלך,היא ממש מקסימה.

רונית שלום. מזל טוב הכתבה נחמדה ומרגשת.

אבל למספר אין ערך, רק להתפתחות הפנימית שלנו. אני תמיד אומרת שאני בת שנתיים, , כי לפני שנתיים חזרתי בתשובה, חחחח פשוט נולדתי מחדש. הרבה מזל טוב ואיחולים לבביים.

מזל טוב, שכל שתבקשי לו יהי. שכל עם ישראל ישוב בתשובה שלמה, לאבינו שבשמים, ומשיח צדקנו יגיע במהרה. אהבתי!

שלום ומזל טוב רונית. מה המייל שלך ? רציתי לפנות ולהתייעץ איתך לא בפומבי. תודה. כרמלה

מזל טוב עד 120. תודה לך על הכל. להצלחת עם ישראל. אמן

מזל טוב ליומהולדתך, אני חברתך מהפייסבוק, ורציתי לאחל לך חייים טובים, שתמשיכי לחזק אותנו ולהתחזק בדרך המלך.

מזל טוב עד 120, חיים מתוקים והרבה אמונה.

תמשיכי לכתוב, ברור שזה חלק מהשליחות שלך פה.

שבוע טוב - חשוב ביותר - מזל טוב - גיל שאת צריכה לקרוא פרק מא בתהילים, גיל חשוב מאד - לא לשכוח. מזל טוב ענק

מזל טוב וחג אביב שמח לכל עם ישראל

מזל טוב יקירה. אנחנו חברות מהפייסבוק, ואני נהנית לקרוא. תמשיכי בדרכך הטובה ותצליחי בכל מעשה ידייך. כולנו אחרייך בדרך המלך ויחד איתך נגיע הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים אותך!!!!! תודה ושבת שלום אתי

מזל טוב בריאות והצלחה. לך ולכל העוסקים במלאכה. אני מזדהה עם כל מילה אין כמו לחזור בתשובה לחיקו החמים של הקב"ה אוהבים אותך אבא !!!!! נ נח עלייך


מזל טוב, התרגשתי מכל מילה. תזכי לעשות תשובה אמיתית את וכל עם ישראל מזל

תודה והרבה מזל טוב!!!

ברוכה תהיי ותבורכי בכל ותודה להידברות על הכל

להרבה שנים בריאות וטובות. שמעשייך יפארו את התשובה שלך, שתזכי לזכות את הרבים בכתיבה ובכל שתבחרי. עד 120 כ - 20.

מזל טוב שכל משאלותייך יתגשמו לטובה

מזל טוב מלאך של שמיים. מזל טוב על 40 שנים שעברו והביאוך אלינו ככה, כותבת ,מציירת במילים מעשים ושנים. מזל טוב לחיים חדשים שנבחרים מתוך אהבה ויושרה עם האמונות האמיתיות שבלב. מרגש כתמיד. אהבה מלאה ממני. תודה

שזכית לתובנות האלה אשרייך ואשרי כל עם ישראל שתזכי לכל הישועות במלאת לך... כמו שכתבת גיל שמקבלים בו חכמה. אורית

חשבון נפש מענין ומיוחד. יפה לראות את ההתחבטות והשאלות מענין לקרוא אותך ואת השבח שאת נותנת לשם. בקרוב אצלי מזל טוב ואושר רב לך ולמשפחתך. ממני

כל פעם נהנית מחדש לקרוא את אהבתך לבורא עולם. הדרך לא קלה ולא פשוטה אבל אין דרך אחרת עבורנו היהודים. מזל טוב עד 120

הרבה אושר והצלחה. נהנית ממך כל שבוע. והכי נהנית מבורא עולםםםםםם בריאות אושר ותשובה מלאה ! אמן

רונה בן נתן היקרה .... הסיפור שלך מדהים .... ברוך השם זכית לעלות על הדרך הראשית עד להיכל המלך! בתניא כתוב: קצרה ארוכה - ארוכה קצרה ! לעיתים הדרך הקצרה היא בעצם ארוכה ומלאה מכשולים, ואילו הדרך הארוכה היא אולי קצת יותר ארוכה אך אין צורך להצטייד במצ´טה... ישתבח הבורא ויתעלה שמו, זכית ללכת בדרך ארוכה יפה וטובה :) המשיכי ללכת בדרך זאת והמשיכי לאסוף את הטועים בדרך !! מזל טוב ענק ! המתנה הכי טובה שיכולת לקבל בכל ימי הוולדת שלך היא אהבת השם וקרבתו - כשם שאת זכית לו !

עד 120 - עלי עלה מעלה והצליחי בכל. והכי חשוב תמשיכי לכתוב!

מדורים
המגזין
אקטואליה
חרדים
פורים
תורה ומדע
סיפורים אישיים
שבת
מוזיקה יהודית
אמונה וביטחון
חינוך | משפחה
בריאות ותזונה
פיתוח האישיות
נשים
קבלה | רוחניות
הצופן התנכי
פרשת השבוע
מתכונים
חגים ומועדים
עם סגולה
Judaism | Torah

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט