הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי שאלות ותשובות קבלה | רוחניות
מי הוא הרב מיכאל לייטמן?
מענה לשאלה

שלום וברכה

רופא השיניים `לייטמן`, אין לו קשר עם קבלה אמיתית. לייטמן הינו כופר בעיקרי היהדות, ואין לו קשר בכלל עם מסורת תורת משה והקבלה. כל שיטתו מזוייפת, ומעוותת. וחבל על אנשים יקרים הנופלים בפח של האיש ההזוי הזה. הוא מטיף לאי שמירת תורה ומצוות במסוה של קבלה, התנועה שלו מוגדרת ככת מסיונרית בהגדרות של ארגון `יד לאחים.

ראה כאן:

http://www.yadleachim.co.il/Index.asp?ArticleID=160&CategoryID=111

חזרת הרבנים שהסכימו בעבר  על ספריו, מההסכמות:
 
http://www.yeshiva.org.il/ask/?id=19843

http://www.yeshiva.org.il/ask/?id=19872

הכת 'בני ברוך' משופע בכסף שהם מגייסים ממאות אלפי גויים החברים בכת ה`קבלה` שלו, ואכן, ככל הנראה אין בעיה בכך שהוא מפיץ תורתו המזוייפת בין המוני גויים, כמגן בעד מסירת סודות התורה לאלו שאינם ראויים לכך.

שישאר לייטמן `אור לגויים`, אולם `אור` זה - חושך ליהודים. והמבדיל בין ישראל לעמים, יבדיל בין קודש לחול, ובין אור לחושך, וישמור על עם ישראל שלא יגררו אחרי דברי ההבלים של לייטמן.

אני מעתיק כמה מפניניו של מיכאל לייטמן באתר הקבלה שלו ותשפוט בעצמך.

: ``מתוך אתר האינטרנט של בני ברוך:

``ברור מאליו, שלימוד חוכמת הקבלה, המביא את האדם להבנה כזאת של הבריאה ושל המקום שלו בתוכה, גורם לאדם, שלא מרצונו, להפסיק להתפלל. והרי בכל שיטות התרגול הדתיות התפילה היא הפעולה המרכזית, העיקרית והחשובה ביותר, שסביבה מסודרות שאר המצוות הדתיות, כנספחים בלבד``.

 ``במקרה כזה ברור שחוכמת הקבלה, כמדע שמכוון את האדם אך ורק להסתכלות פנימית ולשינוי פנימי, מרחיק את האדם מכל הטקסים החיצוניים ומהמצוות של כל זרם דתי שהוא. ולכן כל הדתות – והיהדות בראשן – מתנגדות למדע הקבלה``.

``האם הקבלה קשורה ליהדות? יסודות הקבלה נתגלו על ידי אברהם אבינו, תושב חרן, שכתב את ספר היצירה. תלמידיו, קרוביו, משרתיו וצאצאיו התקבצו סביב הירושה הרוחנית שלו לקבוצת לימוד, ובמשך הזמן קראו לעצמם ``עם ישראל``, למרות היותם בפועל חלק מעמי המזרח הקדום (עובדה שהוכחה בבדיקות גנטיות)``.

``האם קיום מנהגים או השתייכות לדת כלשהי יכול למנוע מן האדם לעסוק בקבלה? המתחיל לעסוק בחוכמת הקבלה מוצא את עצמו מחוץ למנהגים ולטקסים של העולם הזה, מפני שהוא מתחיל לפתח בעצמו חוש נוסף, שאינו קשור לעולם הזה, אלא לבורא עצמו. הוא מתחיל להבין שמנהגים, דתות ואמונות אינם קשורים לבורא ולקשר עמו, אלא נוצרו על ידי אנשים לצורך נחמה פסיכולוגית, הרגשת הבטחון, הצדקת הקיום העצמי והקניית ערכי מוסר מינימליים לחברה האנושית.

אך הקבלה טוענת גם, שלמרות עיסוקו של אדם בקבלה, אם קיים בו צורך פנימי לקיים מנהגים כלשהם, הקבלה לא תתלוש אותו מהם, אלא להיפך – הקבלה מייעצת לו להמשיך בהרגליו עד שלא ירגיש בהם תועלת. מלבד זאת, הקבלה מברכת קיום של מנהגים וכללים חינוכיים, בטענה שהם עוזרים לאדם להיות מאורגן יותר בזמן שהוא לומד את חוקי הקבלה, וזאת, עד שהרגשת העולם העליון תלמד אותו אדם איך לחשוב ולנהוג בצורה נכונה לחלוטין``.

``תנועת בני ברוך כוללת אלפי תלמידים בארץ ובעולם העוסקים בלימוד חכמת הקבלה עפ``י משנתו של בעל הסולם. התנועה מחולקת למספר חוגים: החוג העולמי - כולל עשרות קבוצות ויחידים, בני דתות ולאומים שונים, הממוקמים במדינות וערים שונות ברחבי העולם.

מאוסטרליה ועד סיביר, צפון אמריקה, אירופה המערבית, הגוש המזרחי והמדינות הבלטיות, ועד לדרום אמריקה והאיים הקריביים, מתכנסות קבוצות תלמידים ללימוד חכמת האמת. על פי רוב נעשה הלימוד דרך האינטרנט, בשפה ובשעה המתאימה לכל אחד מן הלומדים המרכיבים יחדיו את הקבוצה ``המפוזרת`` ביותר בעולם מבחינה פיזית, ויחד עם זאת מאוחדת מבחינה רוחנית. לכל אחת מהקבוצות אופי ומנטאליות מיוחדים משלה, השוזרים יחדיו קבוצה עולמית מגוונת ומרתקת``.

עד כאן מפרי בטנו.

יהודים, שמרו מרחק מאיש זה!.

חנוכה שמח - מנשה ישראל

 
השאלה

ומה טיבו של הארגון "קבלה לעם"?
אני קצת מפקפקת באמינות האירגון כי קבלה היא לא לעם...

חזור לרשימה  |  שלח לחבר  |  הדפס  |  שליחת תגובה  |  צפיות: 13836

מאמרים מומלצים

שאלות מומלצות
נתקבלו 7 תגובות
מענה לשאלה

שלום וברכה

האם היד שכתבה את זה:

"רק בזכותו אני שומרת שבת ומקיימת מצוות כיום, אבל בצורה שלימה - מבחורה חילונית לגמרי והכל בזכותו".

כתבה גם את זה:

"המצב ישתנה, ולא בזכות התפילות והמצוות הריקות מתוכן, ...הדת בקרוב תיעלם כי אין לה כבר מקום במציאות שלנו, ומלבד צרות ואסונות לא הביאה כלום  הדת התאימה לתקופת הגלות, וכעת אנו בתקופה שאמורה להביא את הגאולה אשר לא תבוא מדרך הדת כפי שלא הגיעה עד היום".

את רוצה שמי שהוא יאמין לך שאת שומרת שבת ומצוות בצורה שלימה!, בזכות הרב לייטמן, הטוען שלדת אין כבר מקום במציאות שלנו, ומלבד אסונות היא לא מביאה לשום דבר ???


את כותבת:
מדוע ה´דתיים´ אינם תורמים כלום למדינה? בבתי אבות, בתי יתומים, סלילת כבישים, עזרה לזקנים ועוד???

את יודעת אולי מי הקים את הארגון 'עזרא ומרפא' : הרב אלימלך פירר חסיד בעלז.

מי הקים את יד שרה: הרב אורי לפוליאנסקי תלמיד ישיבה ליטאי.

מי הקים את יד אליעזר: הרב יעקב ויזל, עוד יהודי חרדי.

מי הקים את מאיר פנים [כח לתת]: הרב דוד זילברשלג, כנ"ל עוד יהודי חרדי.

עזר מציון: הרב חנניה צולק תלמיד ישיבת פונוביז'.

חפשתי בויקיפידיה תחת הכותר 'ארגוני חסד' וראיתי את כולם מוקמים ומתוחזקים על ידי יהודים חרדיים.

אין ספק, מכתבך, רק הוסיף חיזוק לנטען באתרינו, ובאתרים נוספים, כי הכת של לייטמן טוענת טענות הנוגדות את דת ישראל, ומשכך עלינו להזהיר את המוני בני ישראל לבל ליפול ברשתו.

עם שורה אחת שכתבת, אני חייב להסכים:

"עמוד זה קצר מלהכיל את ההשוואה הבלתי אפשרית בין דת ישראל לארגון בני ברוך".

נכון מאוד, כמעט ואין אפילו דמיון בין תורת משה לתורת לייטמן - להבדיל אלפי הבדלות.

בהצלחה בדרך הנכונה - מנשה ישראל

 
השאלה

נא לפרסם תגובתי זו אך ורק במידה שאינכם אירגון מסית ומדיח,

אינני יודעת מי ערך כתבה צרת עין כזאת וחבל...
לו רק היה אדם נוסף כמו הרב מיכאל לייטמן מצבנו\היה הרבה יותר טוב,

רק בזכותו אני שומרת שבת ומקיימת מצוות כיום אבל בצורה שלימה - מבחורה חילונית לגמרי והכל בזכותו:
ישנה תכונה אצל היהודים להרגיש ´עם סגולה´ אבל מושג זה משמש אותכם רק להעלות
את גאוותכם.

באמת אינני מבינה מה יש לכם נגד ה´גויים´??? במה אתם כל כך מיוחדים? העם היהודי במצבו העכשווי הינו בושה לעולם ובזכות הרב ד´ר מיכאל לייטמן ואירגונו המצב ישתנה ולא בזכות התפילות והמצוות הריקות מתוכן וזאת כאשר הלב הינו לא נקי כלל.

הדת בקרוב תיעלם כי אין לה כבר מקום במציאות שלנו ומלבד צרות ואסונות לא הביאה כלום הדת התאימה לתקופת הגלות וכעת אנו בתקופה שאמורה להביא את הגאולה אשר לא תבוא מדרך הדת כפי שלא הגיעה עד היום.

עצה לי אליכם לפני שאתם מכינים כתבה כזאת ועל כל אדם או ארגון תבדקו את עצמכם טוב טוב. כתבה כזאת גורמת לי לא לאהוב בלשון המעטה את המיגזר שלכם.

הרב לייטמן הינו צדיק יסוד עולם!!! ועם זה תלמדו להשלים.

ומלבד זה אם כבר מדברים מדוע ה´דתיים´ אינם תורמים כלום למדינה? בבתי אבות, בתי יתומים, סלילת כבישים, עזרה לזקנים ועוד?? רק לקבל כסף ולהתחמק בצורה של ´דתם אמונתם´? הכסף סליחה תאבת הכסף זו האמונה היחידה שלהם???

עמוד זה קצר מלהכיל את ההשוואה הבלתי אפשרית בין ה´דת´ שכבר לא רלוונטית ל´ארגון בני ברוך´ שאליו מצטרפים מידי יום עשות, מאות ואלפים!!
וזו השורה התחתונה והכי חשובה.

סליחה: שיהיה לכם שבוע נפלא.


מענה לשאלה

שלום וברכה

אני יהודי ואת יהודיה, שנינו משתייכים לעם היהודי ולדת היהודית. ואתר הידברות הינו אתר יהדות.

מה את חושבת, איך עלינו להגיב מול דברים חמורים כאלה:

"ברור מאליו, שלימוד חוכמת הקבלה, המביא את האדם להבנה כזאת של הבריאה ושל המקום שלו בתוכה, גורם לאדם, שלא מרצונו, להפסיק להתפלל. ...במקרה כזה ברור שחוכמת הקבלה, כמדע שמכוון את האדם אך ורק להסתכלות פנימית ולשינוי פנימי, מרחיק את האדם מכל הטקסים החיצוניים ומהמצוות של כל זרם דתי שהוא. ולכן כל הדתות – והיהדות בראשן – מתנגדות למדע הקבלה".

"יסודות הקבלה נתגלו על ידי אברהם אבינו, תושב חרן, תלמידיו, קרוביו, משרתיו וצאצאיו התקבצו סביב הירושה הרוחנית שלו לקבוצת לימוד, ובמשך הזמן קראו לעצמם ``עם ישראל``, למרות היותם בפועל חלק מעמי המזרח הקדום (עובדה שהוכחה בבדיקות גנטיות)".

"המתחיל לעסוק בחוכמת הקבלה מוצא את עצמו מחוץ למנהגים ולטקסים של העולם הזה, מפני שהוא מתחיל לפתח בעצמו חוש נוסף, שאינו קשור לעולם הזה, אלא לבורא עצמו. הוא מתחיל להבין שמנהגים, דתות ואמונות אינם קשורים לבורא ולקשר עמו, אלא נוצרו על ידי אנשים לצורך נחמה פסיכולוגית, הרגשת הבטחון, הצדקת הקיום העצמי והקניית ערכי מוסר מינימליים לחברה האנושית".

"אך הקבלה טוענת גם, שלמרות עיסוקו של אדם בקבלה, אם קיים בו צורך פנימי לקיים מנהגים כלשהם, הקבלה לא תתלוש אותו מהם, אלא להיפך – הקבלה מייעצת לו להמשיך בהרגליו עד שלא ירגיש בהם תועלת".

סוף ציטוט.

דברים אלו מבטאים את ההשקפה הכללית של מיכאל לייטמן בהרצאותיו ובכתביו, לפיו: הדת היהודית, הומצא על ידי אנשים לצורך נחמה פסיכולוגית, הרגשת הבטחון, הצדקת הקיום העצמי. ועל ידי לימוד הקבלה כפי שהיא נלמדת בבני ברוך, מגיעים להבנה הזאת. וכשמעצימים את הלימוד ומרגישים שאין תועלת בקיום מצוות, אין צורך יותר לקיים מצוות.

לא כתבתי כאן פרשנות, אלא העתקת הדברים כפי שהם מופיעים באתר בני ברוך.

האם יהודים המאמינים ב13 עיקרי היהדות יכולים לקרוא ללימודי בני ברוך כלימודי יהדות וקבלה ???

אני מופתע מאוד איך זה לא מובן מאליו. 

מנשה ישראל

 
השאלה

זוהי שנאת חינם לשמה ועל כך נפלנו רוחנית, חבל כך רק מרחיקים אנשים מהדת ובשל כך אנשים נמנעים מלמצוא תשובה אמיתית שכן הקבלה מאפשרת בעצם החקירה שבה, ולא קבלה של הכל כמובן מאליו.


מענה לשאלה

 
השאלה

חבל שציבור כל כך גדול הולך שולל אחרי נביא השקר הזה, מגיעים לכנס בהמונים, משלמים יותר מ800 שקל על שלושה ימים של קשקושים והעלאת גרה. יבושם להם. אבל חבל חבל.


מענה לשאלה

 
השאלה

אנשים שלא זכו עוד לשמור מצוות (חילונים ורחוקים) מחפשים את הדרך הקלה של קבלה, מיסטיקה וקמעות. הם חושבים שבלי לשמור שבת וצניעות וטהרת משפחה אפשר להפיל גזרות ויסורים והכל בגלל גורל, חוסר מזל או עיין הרע. אך אנחנו יודעים שהיסורים הם מהשם כדי לגרום לאנשים להתקרב אליו.
כל הקבלה לעם, קוראי עתידות, בקלפים, בקפה, בגורלות, מיסטיקנים, קבליסטים, לייטמן ונתנאל הכהן צריך להתרחק מהם כמו מאש ככתוב ´שומר נפשו ירחק´. אף רב אמיתי וגדול לא יאמר אנשים ללכת לכאלה שצויינו. הם רק חומדים את הכסף של אנשים במצוקה זה לא חדש ולקבל כבוד בתוכניות רדיו וברחוב. אני מחוייב כיהודי להזהיר את הציבור היקר ומי שעוד לא נפל בפח ואוהב את ממונו ירחק וילך רק לגדולי הדור של הציבור הדתי או החרדי המפורסמים (תשאלו דתיים מי הם) שחיים בצנעה ולא לוקחים כסף (רק מי שרוצה יכול לתת תרומה וכמה שרוצה וגם את זה לא חייב). לא כל אדם עם כיפה וזקן הוא רב!


מענה לשאלה

שלום וברכה

כבר אמרנו כמה פעמים שאדם שסבור שהתורה לא מחייבת מצוות מעשיות הוא פסול ואין לו חלק בתורת ישראל ובוודאי לא בחכמת הקבלה.

אדם זה אומר וכותב שאין חובה לשמור מצוות מעשיות ואין חשיבות למצוות בפועל והדברים ידועים ומפורסמים.

אין לכך קשר לצדיקי עולם שמר לייטמן טוען שמהם הוא שואב כביכול את דרכו, הם היו צדיקים גמורים שדקדקו על קוצו של יוד.

בברכה,

בנימין שמאולי

 
השאלה

שלום רב,
אתה כותב לכל אלה ששואלים על הרב לייטמן,להתרחק ולהזהר ממנו, סליחה כבוד הרב, מאחר ואני שומעת ומבינה על מה מדברת הקבלה - על אחדות עם ישראל, אז לדעתי צריך להזהר מדבריך, כי דבריך הם פילוג ושינאה בלבד.
הרב לייטמן אומר רק את מה שכתוב, יושבים שם תלמידי חכמים, כן כן, חכמים מאוד, שלא ניתן ל´עבוד´ עליהם, חלקם דתיים, חלקם פחות, אך אצל כולם יש את הרצון להתקרב לבורא עולם, גם אני בעזרת השם מתכוונת להתקרב ע´י לימוד שיטת הקבלה של הרב הגאון והמקובל הענק, הרב יהודה לייב אשלג זצ´ל ,, שהרב לייטמן היה עוזרו של ראובן אשלג, ו´בני ברוך´ של הרב לייטמן הם ההמשך המדוייק למה שכתבו ופירשו שני מקובלים ענקיים אלו, וכאמור כל מה שאומר הרב זה דברים שכתובים, תחילה קוראים ואחרי זה מסבירים, הוא לא ממציא חס וחלילה - שיטה או תורה חדשה, כל מילה כתובה, הרב לעולם לא אמר שהתורה (החיצונית) שלנו היא לא נכונה - חס ושלום, הוא רק אומר שהקבלה היא עוד מדרגה למעלה, עוד מדרגה שאליה צריכים להגיע כולם, קודם כל עם ישראל ואחרי כן להפיץ בעולם כולו ´כי מציון תצא תורה ודבר השם מירושלים´.. כנראה שאלה ששואלים אותך על הרב, לא כל כך מבינים את הנאמר, כי קבלה זה בכל זאת משהו נשגב שצריך עבורו קצת הבנה, ואז הם מבינים את מה שרוצים להבין, ואתה טועה בגדול ומטעה גם אותם. כך לעולם לא נתאחד בעם, ונהיה לפי שיטתך מאוד מפולגים כפי שהיום אנחנו נמצאים. סליחה כבוד הרב, כנראה שהשם מנשה ((שהטעה את העם..) מתאים לך..
כוכי


מענה לשאלה

שלום לך

לא ניכנס לויכוחים. אבל האמת היא ברורה שאדם שטוען שלא חייבים לשמור מצוות רחוק מההידות כרחוק מזרח ממערב וכבר התבארו הדברים בעוד כמה מקומות באתר.

בהצלחה,

בנימין שמואלי

 

 
השאלה

לא אופתע אם לא תפורסם תגובתי. בלי קשר למידת ההכרות שלי עם הדמות מדוברת אני מצפה מאתר רשמי כמו זה הנקרא ´הידברות´ להימנע מהכפשה של אנשים או ארגונים. טוב יעשה אם במקום לעסוק בהכפשת אחרים תנתן דוגמה אישית של הידברות למה צריך להיות טוב, אם לדעתכם מה שאחרים עושים איננו טוב. דוגמה טובה, טובה מכל דבר אחר. נאמר - ´אל תאמין בעצמך עד יום מותך´. טוב יעשה אדם אם יבדוק בעצמו לפני שהוא נותן דעה מכפישה מבלי לרדת לעומקו של דבר, רק בגלל שזה לא מתיישר עם הדרך שאנחנו בחרנו. איש איש באמונתו יחיה, ואם בורא עולם ברא את ´רופא השיניים´ כנראה שהוא משתמש בו למשהו. אין עוד מלבדו! ועוד דבר, לומר ש´שיטתו מזויפת, מעוותת´ זה לומר שבעל הסולם, רבי יהודה הלוי אשלג, כתב דברים מזויפים ומעוותים. אמן שנגיע לאהבת אחים סוף סוף ויהיה סוף לפילוג.רק זה יביא לנו את הגאולה!


מענה לשאלה

שלום וברכה

הרבה דרכים למקום וכולם חיייבם להוביל לשמירת מצוות מעשיות בלבד. כל מי שאומר שלא חייבים לשמור מצוות מעשיות הוא חוטא ולא מייצג את התורה.

בברכה,

בנימין שמואלי

 
השאלה

עצם הביטול של דברי האנשים פה כלפי קבוצה אחרת - בני ברוך - ובייחוד הנותני תשובות של האתר/ הידברות ,רק מבטלת את התורה והדרך שלכם עצמה!. עצם ביטולו של האחר- הוא ביטול העצמי. אני לומדת כשנה בקבלה לעם . אחרי שחיפשתי , הקשבתי , הכרתי מכול מיני קבוצות (וכידוע לכם בזמנים אלו יש הרבה קבוצות = כגודל הפילוג בינינו) מצאתי את מה שנכון לי , בדרך שלי , במקום שלי. האמת אחת ויש הרבה דרכים אליה והרבה מיכשולים וטעויות . אל תנהגו בדרך הרעה, אל תשפטו אחר, אם אתם מדברים על הידברות אז איך אתם שופטים אחר??? מתוך ויקיפדיה -ארגון הידברות (שהפך ברבות הימים ל´ערוץ הידברות´) הוא ארגון חרדי שהוקם על ידי הרב זמיר כהן במטרה ´לקרב בין יהודים חילוניים ודתיים באמצעות הידברות והסברה, בדרכי נועם ומתוך גישה של פתיחות, ידידות וקרבה ´גישה של פתיחות , ידידות וקרבה´ . אני מקווה שתעלו דברים אילו לאתר שלכם וגם תראו לאנשים היושבים בראש ´הידברות´ . זאת לא הדרך להידבר אחד עם השני , זאת הדרך להידבר רק עם האני הפרטי שלכם. הידברות הכוונה היא עם הזולת, השונה ממכם ומדרככם . תחשבו על זה...חג שמח ענבל


שבת
ישראל והעמים
מידע יהודי
חגים וזמנים
פרקי אבות
חינוך ילדים
יהדות ומדע
אמונה וביטחון
סיפורים אישיים
בריאות ומזון
פיתוח האישיות
נשים
רוחניות ומיסטיקה
תורת הקבלה
הצופן התנכי

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט