הרשמה לאתר
ערוץ הידברות - שידור חי, סרטים, הרצאות ביהדות, זוגיות, תורה, חינוך, קבלה ועוד
          המלץ לחבר הוסף למועדפים הפוך לדף הבית צור קשר
הידברות שופס שאל את הרב הרב זמיר כהן אירועים ונופשים עולם הילדים המגזין ערוץ הידברות דף ראשי
אפליקציות דרושים מתנדבים בית הידברות שותפות בהידברות תנ"ך פרשת השבוע הידברות נשית הרב יצחק פנגר הידברות סופשבוע מוזיקה יהודית שידוכים
ראשי הידברות TV אמונה וביטחון השואה
עוד בקטגוריה: השואה מאת: הרב יוסף בן פורת
צפיות : 79985
תגיות : משבר , אמונה , תשובה , תורה , הנהגה אלוקית
הורד  |  MP3  |  שלח לחבר  |  הוספת תגובה
נתקבלו  136 תגובות
לאחר ששמעתי את הרצאתך המאלפפפפפת,כאן אלוקים באמת מתגלה לעם היהודי כאב לבנו. כמה שהיה לי קשה לעקל את המעשה הקשה של השואה קיבלתי את האמת כסתירה מצלצלת. קשה לי לקבל מתוך כאב לא מתוך אמונה, את העונש הקשה. זה באמת מראה את העוצמה של האלוקים כש הוא כועס. בספר תהילים ישנם פרקים המתארים את הכעסו של האלוקים. הייתי במתח, התקווצתי שוב מתוך הזדהות עם הסבל. אבל זה מאד הגיוני ואני מתביישת להודות בזה. כאילו קל לי לדבר על זה. אני לא הייתי שם. מי אני בשביל לשפוט נכון. לא נעים לדבר על זה. זה מאד מאד כואב לי. אבל אתה אין עליך. את איש גדול שמלמד עומה גדולה. תודה תודה ותודה שוב. מעריצה שלך. מרלן


מה שמו של השר שהרב ציין כי הובל לגטו/למשרפות כיון שנמצא שלפני 4 דורות משפחתו המירה את דתה?

לפני מספר שנים קבלתי את ההרצאה מחבר,זה היה פעם ראשונה ששמעתי הרצאה של רב בשקפה יהודית מקורית(חרדית), אהבתי, והמשחתי לשמוע הרצאות של רב,וזה יהיה תחילת ההתקרבות שלי לשם למציאות היהודית החרדית.ממלץ לשמוע את כל שיעורים של הרב .

מצמרר לראות איך מילים פשוטות של אמת פשוט מאדות טונות של שקר שהלעיטו אותנו מהבית ספר והתקשורת שנים על גבי שנים,

ברצוני להביע את הערכתי לרב הנ"ל ולערוץ,על שידור הרצאה זו וקודמותיה באותו נושא,יישר כח לדבריו האמיתיים,הכנים,והנקיים מכל רבב של שיקולי פופוליזם, ולעבודה שהשקיע במחקריו,ומה שנותר זה לשאול את כב´מה אם כן יהיה הלאה,אם העם קשה העורף הזה ימשיך בהתכחשותו לאמת הצרופה,וימשיך לטמון ראשו בחול כבת יענה?

הייתי שמחה אם מישהו היה יכול להפנות אותי להרצאות בסגנון בשפה האנגלית. תודה רבה וכל טוב לכל עם ישראל,ולכל העולם כולו כי הגיע העת לפקוח עינים ולהבין שיש לנו דרך עולם,דרך תורה מצוות וחוקים ויש שמחה אמיתית והיא ממש מעבר לפינה. תודה לכם הרבנים מצילי נפשי,על ההרצאות המחכימות ותודה מיוחדת לבורא עולם. אני אוהבת אותך.

אחד מל"ו הצדיקים הגלויים שיש לנו בדור. איש של שלום, אמת וחסד, חכמה, ענווה ומוסר, איש קדוש. אני מאוד.. אבל מאוד, אוהב לשמוע את כבוד הרב הגאון - רבי יוסף בן פורת שליט"א. פה מפיק מרגליות ממש, סיני ועוקר הרים. אשרי יולדתו!

לכבוד הרב בן פורת הנכבד. זה לראשונה אני שומע אותך למרות שעליך שמעתי רבות. היסודיות והסדר בהרצאה הם למופת. דבריך משכנעים ומתקבלים על לב השומעים. אני כאברך כולל ור"מ בישיבה יודע את האמונה, ואת ההשקפה שכל הקורה הוא מעם ה´, ובעיקר יסוד הדברים נמצא בבית הלוי על התורה חומש שמות ונסוב סביב הפס´ "ביזר עמים קרבות יחפצו", ומבואר בגמרא בדרש הפס´ מי פיזר ישראל לבין אומות העולם - קריבות שהיו חפצים. אך למרות זאת חשוב מאוד היה לראות ולהבין את כל אשר גילית בהרצאה זו, איך כל קורות ההיסטוריה תואמים לדברי התנ"ך וקדמונינו. יישר כוח ואוסיף ברכת הדיוט שתזכה להפיץ מעינותיך חוצה.

פשוט חובה לשמוע, נוגע לכל יהודי באשר הוא.....מעורר את הלב והמוח למחשבה... יהי רצון שנתפקח ונחכים ונשים על ליבנו את הדברים של הרב בן פורת ונבין ונדע שאין עוד מלבדו ורק השם יתברך מנהל את העולם.

watch and learn .this could happen in the U.S .so all of you out there who think america is heaven better watch your back.learn from others mistakes and above all embrace your judaisim stronger. this will save you on the day of judgment.

נאמר כאן יסוד מדהים שמיישב המון טענות או קושיות למינהם כביכול ההרצאה היתה מדהימה ובעיקר המסר הובן בצורה שלא משתמעת לשתי פנים ישר כח ענק לרב בן פורת

דברי התוכחה של כבוד הרב יוסף בן-פורת, ומחקרו המקיף, משקפים את אהבתו לבורא עולם ולעם ישראל. ב"ה שנזכה כולנו כאחד לתשובה שלמה ולגאולה שלמה בזכות ההתחזקות באמונה ובזכות העשייה המבורכת- המצוות, המעשים הטובים והחסדים של עם ישראל. עם ישראל חי! שבח והלל לבורא עולם!

תודה רבה על ההרצאה המדהימה והמעמיקה, למדתי רבות מכך! יישר כח והלוואי ונפיק לקחים!!!

תודה רבה על השיעור המדהים הזה. לקחתי איתי הרבה תובנות .

צפיתי בכמה וכמה הרצאות שתייגתי לעצמי אותם כמדהימות. זו אחת המדהימות ביותר שראיתי אי פעם! יישר כח!!! מי ייתן וכולנו נפיק את הלקחים ונזכה לתשובה וישועה במהרה אמן כן יהיה רצון!!!

בתורה כבר כתוב שנאל זאת, בספר דברים (לא טז): וַיֹּאמֶר ה´ אֶל מֹשֶׁה הִנְּךָ שֹׁכֵב עִם אֲבֹתֶיךָ וְקָם הָעָם הַזֶּה וְזָנָה אַחֲרֵי אֱלֹהֵי נֵכַר הָאָרֶץ אֲשֶׁר הוּא בָא שָׁמָּה בְּקִרְבּוֹ וַעֲזָבַנִי וְהֵפֵר אֶת בְּרִיתִי אֲשֶׁר כָּרַתִּי אִתּוֹ: וְחָרָה אַפִּי בוֹ בַיּוֹם הַהוּא וַעֲזַבְתִּים וְהִסְתַּרְתִּי פָנַי מֵהֶם וְהָיָה לֶאֱכֹל וּמְצָאֻהוּ רָעוֹת רַבּוֹת וְצָרוֹת וְאָמַר בַּיּוֹם הַהוּא הֲלֹא עַל כִּי אֵין אֱלֹהַי בְּקִרְבִּי מְצָאוּנִי הָרָעוֹת הָאֵלֶּה:

בהרצאה מביא הרב נקודות חשובות מה עשו היהודים ליפני השואה ועל השינאה העצמית סימו לב לנקודות 1השתלטו על התיקשורת 2השתלטו על הבנקים 3 הנציחו את הבורות בפשוטי העם 4השתלטו על הכלכלה 5 שינאה עצמית ואנטישמיות ועיקר ההרצאה היא האגואיזים הטהור שהביא לחזקים לרמוס את החלשים עד למיתחת להיתנהגות של חיות תגידו זה גרמניה של פעם או המציאות הישראלית של היום

אמיתי, מבהיל כמה שזה נכון יישר כוח, חזק וברוך

KOL ZMAN SHEHAMIDYA NISHLETET AL YEDEI BIRYONIM SONEY KOL DAVAR SHEBIKDUSHA,TISHKECHU SHEYASKIMU LESHADER ET HAEMET SHETAVY HARBE YEHUDIM LIFKOACH ENAYM VELASHUV EL HAMEKOROT.ZACHUR LI SHEKVOD HARAV HAGAON BEN PORAT HAYA BEARUZT 2 VESATMU LO ET HAPE BAULPAN HAYA GAM HARAV ISRAEL AICHLER,ULEHAVDIL ELEF ALFEY HAVDALOT OCHER ISRAEL TOMY LAPID SHR´I .PACHADU SHEHARAV YASHPIA CHALILA AL AM ISRAEL LETOVA. HASHEM HATOV YERACEM ALEYNU VENIZKE KULANU LACHZOR LEDERECH AVOTEINU VENIGAEL GEULAT OLAMIM BB´A BIZCHUT KOL HATZADIKIM SHEECHPAT LAHEM VEKOEV LAHEM AL AM ISRAEL. ATAR HIDABROOT EYN ALECHEM TZADIKIM H´ ISHMOR OTCHEM MINDY MONTREAL.

We can Larne from our mistake and change our ways History repeat itself, this is the last chance for Am Israel To make teshuva and return to Hashem.

ההרצאה היתה מדהימה מילא את החסר. בהיסטוריה הרבה חומר שלא למדו בבית הספר חדש בשבילי(אני למדתי בארץ)ואני חושבת איך אפשר היה שעוד אנשים ישמעו את ההרצאה הזאת מי שלא מחובר לאתר .וההרצאה הזאת מקיפה את רוב השאלות שיש לציבור הרחב. פשוט מדהים, מדהים וחכם ודרך אגב הרב הזה פשוט מדהים בכל הרצאותיו. וגם בעלי וכל הבית נהנים מהרצאות אלו שהקדוש ברוך הוא ישמור עליו, חזק וברוך תודה רבה

היהודים באירופה נשארו למרות שידעו שהמצב הולך ומדרדר, הם נשארו כי המצב הכלכלי שלהם היה טוב. אבא שלי שעלה מעירק בגיל 13 סיפר שהוא ומשפחתו ברחו מעירק מהשלטון הקשה שם, בלי הרכוש והכסף הרב שהיה להם שם.. העיקר להמלט על נפשם. עצוב לומר, אבל שמתי לב בלא מעט סרטים על השואה כדוגמת הפסנתרן הם מיד מיהרו לדאוג לכסף קודם כל, להחביא את הרכוש מפני הגרמנים ואחר כך דאגו לדברים אחרים..

אני לא חושב שיש עוד מישהו בעולם שחקר את הנושא יותר מהרב ...

תודה רבה לרב הרצאה יפה מבוססת וחזקה.

יבורך הרב בן פורת על הרצאתו המחזקת ומקרבת את לבבות היהודים לאביהם שבשמים....תודה

אחד מההרצאות היפןת המאלפות והמלמדות ששמעתי בחיי

אנה אם אפשר שביום הזיכרון לשואה והגבורה ישודר בערוץ 2

צפיתי בהרצאה,מאוד מענינת ומחכימה. עלה במוחי מדוע לא שמים בשער הכניסה ליד ושם את הכיתוב מתהילים: "שויתי יהוה לנגדי תמיד" ואז עלה במוחי שאפילו השם של המקום רומז על אלוהים, יד ושם = ידו שם. ליאור מאיר פיניאן.

נהנתי מכל רגע הרצאה מדהימה ביותר ,יצאתי עם תובנות עמוקות ואהבת ה´ גוברת

תוסיפו מוסיקה לרקע!! זה ממש יוסיף!! ישר כח :) הרצאה מעולה!!

שלום רב, ה´ עליכם תחיו. אני מבין את הרצון לספק במה לכל מאן דבעי, אבל תגובות כגון אלו של אבשלום (שם מעניין וכנראה מתאים...) לא שייכות לאתר המכבד את עצמו ומכובד על הגולשים. הרעל שהוא מפיץ עלול לזהם את האויר באתר, בדיוק ואף גרוע יותר מהרעל שהופץ בתאי הגזים (שם היתה מיתת הגוף וכאן ח"ו הסיכון לנשמה). ידוע שיותר ממה שאומות העולם שונאות לישראל, כך עמי הארצות שונאים לתורה ולתלמידי חכמים, ועוד נאמר (ישעיה מט´ יז)- "מהרסיך ומחריביך ממך יצאו". אז אנא, גרשו אותם מעלינו, ואל תתנו לנגף להשחית. ביקרא דאוריתא.

א. הרב בן פורת לא האשים דווקא חילונים. הוא דיבר על עברות, דיבורי חולין בבית כנסת, לשון הרע וכו´ ולצערנו גם חרדים נכשלים בזה. ב. ישנם עובדות מוכחות על בקשות מהרב ויסמנדל ועוד שישלמו ויצילו יהודים והם דחו את העסקה. לכל המעוניין שישלח אלי בקשה לאימייל ואני ישתדל להעביר לו חוברת בשם "שרופי הכבשנים מאשימים" ששם מתועדות כל העובדות על ראשי מדינת ישראל בזמן השואה. חרדי ציוני הדואג לציון. meir3010@gmail.com

לשמוע להפנים וללמוד לעתיד הרצאה פשוט מאלפת

תודה לרב על ההרצאה המאלפת והכואבת. בנוסף לדברים שנאמרו בדבר רצון בעלות הברית לעצור את השמדת היהודים או לא, מצורפים קישורים לאתרים בהם נראים בבירור מחנות ההשמדה דרך כוונות מפציצי בעלות הברית, נראים אפילו פצצות שהוטלו מעל אושוויץ ופגעו במפעלים הגרמניים מסביב. מצמרר. היכולת הייתה, יד ד´ מכוונת בכל. http://cms.education.gov.il/EducationCMS/Units/Noar/MinhelethPolin/AlbomOshvichChilumeyAvirPics/Oshvich15.htm http://www.iaf.org.il/Templates/Journal/Journal.In.aspx?langHE&folderID585&subfolderID587&docfolderID1035&lobbyID50&docID18457 הלוואי שנלמד את הלקח...

הרבה זמן התלבטתי אם לצפות בהרצאה עד שאתמול היה יום שאין מתאים ממנו.. ההרצאה מאד מחכימה שכלית ולא משתמשת בסיסמאות ובהלקאות מוסר לצופה אלא בתבונה ביישוב דעת ולכל אחד מאיתנו באשר הוא שצריך את החשבון נפש הפרטי להבין שאנחנו אחראים לגורלנו ולא להפנות אצבע מאשימה לקב"ה חס ושלום,אפילו לא לנאצים או היטלר ימ"ש,כי הם אינם אלא מפלצות מעוותות אבל שכולם ככלי בידי היוצר,כמו שכתוב בגמרא שפני הדור כפני הכלב,מה הכלב אם תזרוק עליו מקל הוא ינשוך את המקל ולא את מי שזרק את המקל אף אנחנו כך.יהי רצון שלעולם לא נצטרך להגיע לרבעון מכל הזוועות שחווינו,ותהיה נשמתם של קדושי הרוגי מלכות אלו לעולם הבא ושהשם יושיענו במהרה לעיני כל חי אמן!

"כולל קיבוצים". אם הרב יכול לפרסם את המקור לידיעה זו אודה לו מאוד זה חשוב לאמינות תודה וסליחה על קטנות האמונה

אני מודה לאתר המכובד מאד בעיני - על תוכן ההרצאות והמרצים. הרצאתו של הרב בן פורת על "איפה היה השם בשואה" ראויה לכל התשבחות שרק אפשר. אני מופתעת כל פעם מחדש מהרב, מהידע הכל כך נרחב בכל התחומים שהוא מדבר עליהם אני מכבדת מאד מאד את כבוד הרב המשקיע בלימוד וחקר של כל נושא במיוחד זה,על מנת להשכיל את השומעים ולהרחיב את ידיעותיהם ולענות לכל הכופרים למיניהם. והוא עושה זאת בדרך המשכילה והמכובדת המאופינת אך ורק לו. הערכתי אליו גבוה מעל גבוה. אני מאחלת לו אורך ימים ושנים ושיזכה לפיצוי הולם מבורא עולם על המאמצים עבור קהל מאזיניו וצופיו. יישר כוחו וכוחכם! אמן!

הרצאתו של הרב בן פורת הרצאה מאלפת, מחכימה וחובה לכל יהודי באשר הוא. הרצאה זו מאירה באור נכון את נושא השואה ובעצם קוראת לכל יהודי לשוב אל ה´, אין עוד מלבדו. אני גאה להיות יהודיה וחושבת שכל יהודי צריך להיות גאה ביהדותו, זוהי זכות הכי גדולה להיולד יהודי ולהיות חלק מעם כל כך נפלא עם שמנהיגו הוא מלך מלכי המלכים. ישר כוח לרב מי יתן וירבו כמותו בעם ישראל, מחייה נפשות ממש!

חיו בין חילונים וההשפיעו, בבחינת מאחיך אל תתעלם. זה קשה אבל רצוי,הצלת חיים

הרב ישר כוח גדוללללללללללללללל !!! הייתי מוציאה את הדברים בכתב ומפרסמת אותם ויפה שעה אחת קודם. פשוט הרצאה שעונה על הרבה שאלות (שלי לפחות היו) ואני בטוחה שלעוד הרבה אנשים כמו המפורסמת מכולן - איפה היה אלוקים בשואה? הרצאה מאלפת ליאורה

ההרצאה ב-ה` הידיעה ששמעתי בכול שנות חיי על השואה! רב ענק אשרייך בן פורת

ישר כוחך על אמת צרופה בשחתך זו קיימת את המצוה הוכח תוכיח את עמיתך.

הגולה היא המצאותו של עם ישראל בקליפה כל ניסיון לתת לקליפה עביות ויתרון על הפרי מולידה דיס הרמוניה . יש לנו רק בחירה לחיות יהודי טוב, חכם ,נבון ובר דעת.כיתרון האור על החושך

הרצאה טובה ומשכנעת ואודה לרב בן פורת שלא קראתי ולא שמעתי כגון זה. מכל מקום כמה עובדות לא היו מותאמים כמו סיבה למסוב.וחבל. אשרי הרב, שיש לך סגולה להשיב יהודים לאמונת אבות.

אחרי ההרצאה הרצון העיקרי הוא לצעוק לכל עבר:" יהודיייים תפקחו עיניים,הרי הכל כל כך פשוט- סה"כ תהיו יהודייייים כמו שאתם צריכים להיות!!!" מבייש,מביך.. והכל נורא ברור.. מה יש לאמר הדמאות זולגות... תודה רבה

בס"ד השם ישמור מה הגויים עשו לנו ואחר כך אנחנו מתידדים עם הגויים כדוגמא אישה יהודיה עם גבר גוי וכן הלאה לא פלא שזה מה שקורה.

כול הכבוד לכבוד הרב

זו המילה היחידה שאוכל לסכם בה את ההרצאה הזו. ישבתי שעה וחצי מרותקת לחלוטין לדבריו של הרב בן-פורת ולמדתי מה שלא למדתי ב-12 שנות לימודיי (ועוד כמה באוניברסיטה). חובה לצפות !!! תודה רבה לרב על הדיוק, המקורות והאמת הנוראית הזו. ה´ יעזור שנשכיל להפיק לקחים

אולי בעולם הזה כל בני האדם שווים אולי אלוהים נתן לכולם כוח ובאותו כוח יצרנו אומנות שירים תרבות טכנולוגיה וגם באותו כח נלחמנו הרגנו שקרנו לעגנו השחטנו, אני לא אומר שיצר האדם בהכרח רע,אולי אלוהים לא רוצה לשלוט בנו הוא רק רוצה שאנחנו נלמד לחיות בשלום כי רק ככה אנחנו נלמד מהי אהבת אמת, וזה עולה הרבה זה לימודים של 5000 שנה של תרבות יש אנשים שאומרים שהם לא מאמינים בטוב האדם, (אולי גם אני ככה שאני כועס או עצוב) אבל בסופו של דבר אני מאמין שאנחנו נעשה את זה מתישהו, רק מתי שכולם יוותרו על הדעתנות הזאת ורק יחשבו על מה טוב ולא מה טוב לעצמך אם אתה לא מאמין למה שאני אומר אני מזמין אותך לעשות ניסוי, תתרום בדרך כלשהיא בצורה אלמונית לגמרי עד לרמה שאתה לא חושף אפילו את הקול שלך, תנסה לגנוב אבל רק הפוך יכול להיות שאני לא יודע מול מי אני עומד אבל אני מבטיח לך ש90 אחוז מהאנשים בעולם לא עשו דבר כזה מעולם ואם כן בטח סיפרו למישהו "הכל אפשרי כל עוד אף אחד לא זוכה בתהילה" בהרבה באהבה ומקווה שמישהו קיבל מיזה משהו אתה לא חושב ככה?

הציונים עלו לארץ והארתודוכסים במזרח אירפה נשחטו! בעיירה של סבא שלי, הרב שך, שכבר אז נחשב לעילוי, אמר לכל היהודים שכלום לא יקרה ואין בעיה להשאר. סבא שלי שהיה ציוני ברח יחד עם קבוצה קטנה ב- 1935. גיס שלו ואחותו גורשו מהעיר עוד קודם כי נאמר עליהם שהם מחללי שבת וכל החרדים הטובים נשחטו ע"י שכניהם הליטאים לפני שהגרמנים הגיעו (הרב שך הצליח לברוח). ההתבוללות התחזקה אחרי השואה, לפני השואה היתה מוגבלת לגרמניה ומעט למערב אירופה, היום זו תופעה כלל עולמית. אפילו ההסבר של הרב עובדיה יוסף שאלו שנספו נזקקו לתיקון גלגולים קודמים משכנע יותר!

לא למדתי כלום בבית הספר ,למרות שבבגרות בהסטוריה קבלתי ציון שבח במגמת 5 יחידות עד שצפיתי בך הלואי והממשלה היו מפרסמים אותך ואת ההרצאה המדהימה הזו בחוצות וכל יהודי באשר הוא היה לומד מפיך המפיק מרגליות ,מצטערת על אבדנך וגאה בך על המחקר המדהים שהחלטת לשתף בו אותי

יישר כח עצום לכבוד הרב על כל ההרצאות המדהימות. הדרך שבה אתה מעביר את ההרצאות, הבקיאות העצומה לאין ערוך והאמונה הגדולה. אני נושא תפילה שכל אחד מאיתנו ילמד לעצמו לחייו האישיים וגם יפיץ בקרב המשפחה, חברים עבודה וכדומה. אני מאחל לך כבוד הרב שהשם יאריך ימיך בטוב ושנותיך בנעימים ושתמשיך לזכות את הרבים .אמן! חודש טוב!

שמעתי פעם נוספת את הרצאתו של הרב וכמעט צעקה נמלטה מפי. למה אבל למה לא מפיצים אותה בארץ ובחול ? היא שווה בערכה לאלפי שיעורים המנסים לקדם חזרה לערכי היהדות והיום יותר מכל זמן אחר מאז הקמת המדינה השעון שוב התחיל לתקתק... והתשובה שלנו - עוד טילים ויותר ויותר משוכללים... אנא מכם עשו להפצתה בכל דרך אפשרית כי בנפשנו היא. בתודה ובהערכה לרב ולהידברות גילה

שהשם ישמור אותך כבוד הרב,השלמת לי את השאלה היחידה שעוד נשארה אצלי פתוחה בקשר ליהדות שלנו.מי יתן ואיזה מפיק טלויזיה ישמע את ההרצאה ויראה אותה לכל עם ישראל במקום כל השטויות שדוחפים לנו. ישר כח! גיל חגיגי.

שלום רב ! אכן למה לא שואלים :למה היתה שואה? בכלל ולא איפה היה אלוקים בשואה? מחוסר ידע, מחוסר חומר שאנשים לא דיברו, לא חיפשו ,ולא "ניתחו" את הנעשה ,לא ניסו או לא רצו לבדוק את הנעשה ,היה יותר קל להאשים את בורא עולם, או להסתיר בתוך הלב ,ולכן יש מקום עכשיו,וכעת להפיץ בכל מקום ומקום אפשרי-הרצאות,חוברות,רדיו,טלויזיה,אינטרנט ,למה היתה השואה,למען ישמעו ,וישכילו וילמדו מי בחר בנו מכל העמים. ואיזה עם סגולה אנו ולא יודע להעריך את בחירתו .הוא בחר את הכלה ,אך אנו -לא כולם לצערי-לא בחר את החתן . קו מחשבתי בנידון פחות או יותר הייה בכיוון דברי הרב יוסף בן פורת ,שריתק וחיזק את דעתי .שיש מקום בדחיפות להסביר ולהפיץ למה היתה שואה .?כדי שלא נגיע חס ושלום למצבים אלו .ונהיה מחוזיקים, ומאמנים בבורא עולם ללא עוררין.ונבחר בחתן באמונה ,חזקה . אמן כן יהי רצון ! חזק ואמץ, ישר כוח ! בברכה ציפורה.

Please put TARGUM to English on the bottom. I wish my wife can see that.

חובה על כל יהודי לראות

31 שנים אני חיה, בחורה משכילה גם לפי דעת החברה,וגם לדעתי, ורק לאחר שצפיתי בהרצאה קיבלתי תשובה על השאלה הכל כך קשה הזו שנשאלה כל הזמן וביום השואה בפרט"איפה היה אלוקים" , הרצאה מאלפת,מדויקת,עם יכולת ניתוח רציונילית וללא התחמקויות והסברים "תלושים" כך שגם אדם שרחוק יכול להבין ולהבחין באמיתות הדברים. הקב"ה -אנחנו אוהבים אותך ,אשריינו שזכינו להיות בנייך ובנותייך. ובע"ה שכל עם ישראל יחזור בתשובה שלמה לפני אבא הגדול והאוהב שלנו. אמן.

זאת הפעם ראשונה במשך שנים ארוכות שקיבלתי תשובה הולמת. ישר כח

צריך שכל יהודי בארץ יראה את העובדות האלה, ואולי כך בס"ד עמ"י יתעורר להצלה וגאולה שלימה אמן. כל מי שיכול יקשר את חבירו לצפות בזה טרם יעבור היום.


הרב בן פורת הוא נכם לעם הזה חוכמתו פוררצת גבולות אף על פי שאני פועלת בדרך כלל מהרגש ובעלת ידע גדול ביהדות, מעולם לא הצלחתי להתמודד עם שאלת השואה האכזרית והרב מצליח לסדר את הדברים למען ידעו ויראו , מי יתן וכל אחד \ת יצליח להתקרב לאבינו שבשמים ברמתו הרוחנית באשר היא .

ההרצאה הייתה טובה מאד ואני יותר מאמינה שיש בורא לעולם. אך נכנס בי פחד נוראי. _____ שלום לך בת ישראל היקרה אל לך לפחד, הבורא הוא טוב ומטיב, ורוצה בטובתינו, ואם נתקרב איליו ונעשה את מצוותיו, רק טוב וחסד ירדפו אותך כל ימי חייך. לאחר הידיעה שהבור אכן מנהיג אותנו אין הדבר צריך להביא לך לפחד, אלא אהבה גדולה למי שמלווה אותך ומחזיק אותך יד ביד ומדירך אותך בדרך ישרה. זכרי את האמור בתורה דברים ח` (ה) וְיָדַעְתָּ עִם לְבָבֶךָ כִּי כַּאֲשֶׁר יְיַסֵּר אִישׁ אֶת בְּנוֹ יְדֹוָד אֱלֹהֶיךָ מְיַסְּרֶךָּ: (ו) וְשָׁמַרְתָּ אֶת מִצְוֹת יְדֹוָד אֱלֹהֶיךָ לָלֶכֶת בִּדְרָכָיו וּלְיִרְאָה אֹתוֹ: כול הייסורים מאהבת ה` אלוקינו שלא נעזוב את הטוב ונבחר ברע. חזקי ואמצי והלכי בדרך ה` ולא תהיי בפחד אלא בשמחה ואושר. בברכה - בנימין שמואלי אתר הידברות

אם מחלקים את המילה אנטישמיות לשני מילים שמים לב שזה קשור לתור אניט = נגד שמיות=שם בנו של נח שאבהם אבינו הוא אחד הצאצאים של שם א

ואתם באמת חושבים שהאמין לכם? איך אפשר להאמין בכם שאתם הולכים לפי התלמוד ולא לפי התנך כי הוכח שהתלמוד הוא יצירה אנושית לא? ולא איכפת לי אם תחליטו לפרסם את התגובה או לא אתם במילא לא מאפשרים דעות אחרות כי רק אתם צודקים לא?

ברור לי שהשואה היתה מכיוון שהם חטאו. וה` העניש אותם כמו לדוגמא: דור המדבר חטאו וה` העניש אותם.בכל פעם שהיהודים לא עושים כמצוות ה`, ה` שולח להם מקל ומעניש אותם. כולי תפילה ותקווה שלא נצער את ה` ונעשה דברים לשמחת ליבו, ונשמור אחד על השני ולא נלחם בו, ושכולם יחזרו בתשובה ויהיו גאים להיו יהודים, ונזכה כולנו לביאת המשיח.


הרצאה מרתקת. מחושבת. דברי חוכמה המתבססים על עובדות היסטוריות. הרבה זמן לא נתקלתי בגאונות כזו. מאחלת לו את כל הטוב שבעולם. ישר כוח. עד 120.

ראיתי שמעתי הפנמתי חזק וברוך לכבוד הרב שמביא לנו עובדות מוצקות כאלה למרות שהרגש שלנו לא תופס את זה צריך להתבונן דרך השכל דרך המציאות שהיתה לנו. מי יתן וכול עם ישראל יראו תשובה שלמה והיתקרבות לאבאלה שבשמיים.

שוב הרב מרכיב לנו את הפזל וכולם שומעים פעורי פה.קיבל מלא תבונה כל הכבוד!!!!!!

בושה !!!!!!!!!!!!!!!!! בושה שאנחנו לא חוזרים בתשובה! עזות פנים יש לנו לעמוד מול אבינו שבשמיים..ולשאול איפוא היית?.... הוא פה..כל הזמן... אנחנו אלה שעזבנו!

לשאלתך עולם חומרי, בורא עולם התגלה כבר לכל עם ישראל במעמד הר סיני הקדוש והנעלה, אז הוא לא יבוא לכל חכמולוג שאומר אני רוצה שהוא יבוא ויגיד לי מה לעשות, יש לך את התעודה שלו התורה הקדושה! בוא לרופא ושאל אותו שיראה לך את התעודה, לאחר מבט קצר בתעודה תגיד לו שאתה לא מאמין שהוא רופא, ואולי התעודה מזויפת, הוא יגיד לך אני רופא אתה רוצה להאמין בכך? תאמין. לא רוצה? אל תאמין. זה לא משנה את המציאות. בורא עולם נתן לך בחירה בין טוב ורע... אתה בתור צריך לבחור בטוב כי זהו טוב נצחי בורא עולם הוא הטוב המושלם, נכון שאנו חים בעולם חומרי אבל אל לנו לשכוח את ההיסטוריה ואיך בורא עולם גמל איתנו טוב (קריעת ים סוף וכו`,יציאת מצרים וכו`). אל לך לראות החומר כעיקר כי הרי תהיה תלוי בו חס ושלום דע לך שהכל ממנו והכל לטובה והוא נתן לך הכל בכל רגע הסתכל במעשיך ושאל עצמך האם אני ממלא רצון בוראי? הוא לא צריך אותנו הוא מסתדר מצוין בלעדינו (הרב הגדול יצחק פנגר),אנו צריכים אותו. תחיה עם החומר אבל יש לך הרבה סממנים שלא הזכרתי פה שגם יוכיחו לך את ה``סודות`` שאתה קורא להם. ראה זאת כמציאות ולא כתירוץ כי זוהי האמת היציבה והאמיתית בהחלט גמור. ישתבח שמו בורא עולם לעד ולעולמי עולמים בכל העולמות כולם. דע להיות מובדל מהעמים האחרים כי אנו לא כמו הגוים, אין טעם לקיומינו אם אנחנו לא מובדלים מהעמים ברגע שאנו מובדלים אנו באמת עמו ולא כמו הגוים.

הרצאה מדהימה קיבלתי הרבה תשובות שרציתי כבר מיזמן לקבל,,,, עכשיו צריך רק להעביר את זה הלאה ,כל הכבוד

כבחמורה ניפגע עם כלל ישראל אם חלילה תהיה שוב שואה??? זה לא ממש דוחף אותנו להיות ``בסדר`` עם השם. ב44 נכנסו הנאצים להונגריה ושילחו וטבחו בכל יהדות הונגריה (מליון ומשהו אנשים ?) אלה היו בעיקר חרדים מאד לדבר השם חסידי סאטמר בעיקר והנה הם לא ניצלו כלל וכלל. אני מראש מיואשת על האפשרות להחזיר אל השם את רוב עמינו היום. יש שחיתות גדולה בחברה היהודית היום גם בארה``ב וגם בישראל ואפילו באירופה היהודים נכנסים לאט ומשתלטים על הכלכלה שוב.

אמור לי שמעון האם אתה רואה את כח הכבידה? התשובה ברורה לך אינך מסוגל לראות את כח הכבידה אך בשל תהליכים שמתרחשים בעולמנו אנו מבינים מכך שיש כח שמושך אותנו למטה. אם כך הבט בנפלאות היצירה ותלמד מכך שלא יתכן שהכל בעולם זה נוצר ללא תכנון והקפדה מרובה, אבקש ממך להסתכל רק על אחד מנפלאות הבורא ית` אנא ממך חפש וראה כיצד הצמח מרווה משולשת פועל ומתרבה.

אשרינו שזכינו בדורנו לרב כמו הרב בן פורת יוסף. בייחוד ששאלה זו הייותה ``עקב אכילס`` של שאלות האדם שלא מודע או כמו שאמר הרב:``איפה היה ה` בשואה? הוא היה שם הוא הרי זה שהזהיר מפני מה שעלול לקרות במידה ועם ישראל יתבולל בגלותו ולכן הצפייה בהרצאה זו הינה חובה על כל יהודי שחושב שיש לו ספיקות כלשהן לגביי אמונתו. ויהי רצון שנזכה לגאולה שלימה אכי``ר.


אני רוצה לציין שממש התרשתמי מהרצאתו של הרב יוסף בן פורת השם ישמור אותו עד 120 ,כל כך נכון וכל כך אמיתות וכל מילה שאמר יש לה כתובת.וכל הכבוד לצוות הידברות האינטליגנטים שמעבירים את ההרצאות עם עובדות קיימות , כל הכבוד והרבה ברכה

ישר כח

אנחנו לא יכולים להצביע על כמויות הצדיקים וחסידי אומות העולם (כמובן גם מהגויים) שפעלו בזמן השואה ולפניה, הרי היו כאלה רבבות. לדעתי חלקה של השואה הוא שעם ישראל היה הקורבן ותרם חלק נכבד ב``אור לגויים``. כמו שהטוב לא פוסח עמנו באשר אנו גם הרע כביכול לא מבדיל בין צדיק לרשע. אם צדיק אחד ימות מוות בייסורים זה לא כי הוא לא היה צדיק אלא הוא היה אור לאנושות. ולדעתי זהו חלקו של עמינו ויישאר לעד אם נאמין בזה. בניסיוני עם היסטוריה היא טובה כדי ללמוד ממנה ולהזדהות איתה, אבל להוציא ממנה תוצאות זה בלתי אפשרי. העיקר להאמין ולא לפחד כלל


הרצאה מדהימה שמחדדת את האמת- הכל היה כתוב. תודה רבה!


יש לכם, כלי אדיר להחזיר יהודים בתשובה ואתם לא משתמשים בו! אם ההיתם מקרינים את זה ביום השואה בטלוזיה זה היה ענק! זה אחד ההרצאות הכי משכנעות ששמתי!


ישר כוחך כבוד הרב על הרצאתך הנפלאה

אני אנסה לסכם הרצאה זו ןלספר אותה ביום שני הקרוב באזכרתו של אבי, על מנת לזכות עוד אנשים, וכמובן שאזכיר שהכל מבוסס על מחקריו והרצאתו של הרב, כי האומר דבר בשם אומרו מביא גאולה לעולם. יישר כוח גדול מאוד כבוד הרב

השאיר אותי המום

כאשר חושבים על השואה נראה שעם כל הדברים האיומים שעשו לנו אכן היא היתה פתח להזדמנויות והתחלות רבות חדשות, ללא השואה לא היתה לנו מדינה יהודית ולא היתה הזדמנות להכנס לארץ ישראל והינו ממשיכים להיות מפוזרים ולא הינו יכולים לקיים את אחת מבין המצוות החשובת ביותר והיא ישוב הארץ. ולא היתה יכולה להתקיים הגאולה אם הינו מפוזרים בעולם!!! גם כתוב בתורה שרק אחרי שלושה מלחמות עולם תכנס הגאולה כרגע היו רק שתיים ונותר לחקות ולצפות לשלישית שבה ישתתפו המוסלמים והנוצרים על עיר הקודש

הרצאה מדהימה!אכן ההיסטוריה רוצה לחזור אך בעזרת השם ``זרקתי עליכם מים טהורים וטהרתם`` לא עוד שואה אלא אחדות ושמחה גדולה לישראל ממש בקרוב-אמן ואמן.

הרצאה מרגשת, מצמררת נוקבת אבל אמיתית. תודה לרב בן פורת

ישר כח לרב איש אשכולות וידע, על המחקר המעמיק והמדהים שלו להראות לנו עין בעין את דרך הנהגת הבורא בעולמנו.

אין לי ספק שהקושיה הגדולה ביותר העומדת בפני היהודי המאמין היא השואה, לו הייתי צריך להסביר אותה בצורה רוחנית מופשטת לימינו אנו היא המסר הברור שהקב``ה ניסה להראות לנו: שכל העושר,הפאר,החומריות,יצירות האומנות יכולות להפוך ברגע אחד ,למספר. לאפר. ואת זה רגע לפני שאנחנו חוזרים לבית שלישי,שלא נשכח! אלי ויזל אומר שבמחנות ההשמדה הוא הבין שכל הכסף,כל החומריות,כל האגו לא שווים כלום,שמתחת אנחנו בני אדם,בני אדם. וזה הוא המסר המרכזישלי, של החיים שלי שזה הכל אחד, אז למה לשים חוצץ??? שהפוקוס צריך להיות בדבר הנכון,בפנימיות של הדברים,באהבה,במסורת שלא ילך לא נצליח להתנתק ממנה,באנושיות,ברחמנות בתכונות האמיתיות שמהותן להיות יהודי. להיות יהודי זה נס, נס מהלך עם כל העצב הכרוך בכך שמנסם להתכחש לכך, מסיבות רציונאליות נושא השואה מובן לי ועוד יותר מבחינות אמונתיות ואין זה המקום לפרט. אשא תפילה שהמסר יובהר ושלא נזדקק לאש אוכלת מעבר ליד חזקה,פליק בישבן וזרוע נטויה, עם אורינטציה לאירן חס וחלילה. ובתקווה שנתעורר ותבוא הגאולה.בשנה הבאה בהר הבית. כל הכבוד להרצאה,מסבירה רציונאלית מניעים.גם אני חקרתי ומצאתי אין ספור ניסים שלא ניתן לתאר מרוב תדהמתם במהלך ולפני,תהליכים. עם מניעים קצת קשה לי להתרב,כי כמו שנאמר לא מתערבים בהחלטות שמים, אך כאן ובמיוחד אחרי ההרצאה:אין דברים בלי נשמע קולם!!!

נראה כי הושקע זמן רב באיסוף המידע והמקורות על ידי כבוד הרב שליט``א. ההרצאה עוררה בי צמרמורת עזה ושמחה מהולה בעצב.שמחה, כי אנו עם השם, חי וקיים. ועצב, שעדיין יהודים רבים בגלות רוחנית. אולם, זה המקום לומר יישר כוח גדול לארגון הידברות ודומיו אשריכם ואשרי חלקכם שאתם מקרבים את בני ישראל לאביהם שבשמיים השם אלוקי אבותיכם יוסף עליכם ככם אלף פעמים, ויברך אתכם, כאשר דיבר לכם. ונזכה לגאולה השלמה בקרוב ממש. השם צבקות עימנו משגב לנו אלוקי יעקב סלה! והחכם עיניו בראשו...

כל הכבוד לרב ש``העז`` להעמיד דברים על דיוקם עם כל הכאב בכך. אני תקווה שהרבה יקשיבו להרצאה זו וינסו לפחות לאהוב את עצמם כיהודים ולא כ``חיילים בצבא הפדרציה הבין עולמית``

לירן, אין אחד שמסכים עם הגרמנים!!! וודאי לא הרב בן פורת. הרב מציג עובדות היסטוריות ידועות שלא רבים רצו לדבר עליהם. חלק מהעובדות הוצגו ע``י אחרים כפי שראית בהרצאתו. לכן, אין דבר מוזר - אלה דרכו של עולם - אתה אורח במקום מסויים אין לך זכות לבקש שיוויון ולהשתלט על ארצו (מנקודת מבטו של ה``גוי``).

א.נ., מספר נק` למחשבה: אם האדם התפתח מהקוף - מדוע יש עדיין קופים? בנוסף מה קרה שהפסיקו להפוך לבני אדם? האם התוצאה לא מצאה חן בעיניהם !!!!. ברור שיש ישות עליונה ויוצרת ולא ``סתם`` נוצרנו מ``פיצוץ`` !!!

אין מה ליברוח מהאמת (מזעזע)

סוף סוף שמעתי הסבר הגיוני למה שהיה נראה הדבר הכי מטורף ``השואה``. במיוחד שאני מתחזקת בימים אלו, אין דבר שנראה לי ברור יותר היום אחרי שהקשבתי מרותקת בכוונה לחפש תשובות וקיבלתי!!!הלוואי שהיו נותנים הרצאות כאלה בבתי ספר בכלל הרצאות בנושא היהדות ולא רק מה שקיבלנו בכיתה א`,כמה באמת היה מדהים אם היינו כלנו שונים מכל העמים בעזרת השם עם עוד הרבה הרצאות ותחנות כמו הידברות ניתקרב יותר ונצליח. תודה רבה על הרצאה מדהימה.

2006: שיא של 6 שנים בגילויי האנטישמיות יום ראשון, 15 באפריל 2007, 13:47 מאת: יגאל חי, הארץ הממצא המדאיג ביותר המופיע בדו``ח הוא הכפלת מספר התקיפות הפיזיות כלפי יהודים, ובכלל זה ילדים ובני נוער (רויטרס) לפי נתוני המכון לחקר האנטישמיות, מספר התקיפות נגד יהודים הוכפל ונרשמו 590 מקרי אלימות ומעשי ונדליזם נגד יהודים ורכושם בשנת 2006 נרשמה עלייה חדה בגילויי האנטישמיות השונים בעולם, והיא מהווה נקודת שיא מאז אוקטובר 2000, עת החל גל חדש של ביטויי שנאה כלפי יהודים. כך לפי נתונים שמפרסם היום המכון לחקר האנטישמיות והגזענות בשיתוף הקונגרס היהודי העולמי, לרגל אירועי יום השואה הנפתחים הערב. בסך הכל נרשמו אשתקד כ-590 מקרי אלימות ומעשי ונדליזם נגד יהודים, רכושם ומוסדותיהם. הממצא המדאיג ביותר המופיע בדו``ח הוא הכפלת מספר התקיפות הפיזיות כלפי יהודים, ובכלל זה ילדים ובני נוער, לעומת 2005. מדובר בתקיפות המבוצעות באקראי ולכן קשה מאוד לזהות את התוקפים ולהביאם לדין, ואולם מהנתונים בשטח עולה כי רבים מהתוקפים הם מהגרים מוסלמים וצעירים מהימין הקיצוני. בשנת 2006 הוכפלו גם מספר מעשי ההתנכלות לבתי ספר ומרכזים קהילתיים יהודיים, לעומת 2005, מספר בתי הכנסת שחוללו עלה בשליש. הארצות שבהן נרשמה העליה הגדולה ביותר בגילויי האנטישמיות הן בריטניה, אוסטרליה, צרפת וקנדה. בריטניה: יותר מ-100 תקיפות צלבי קרס שצויירו על מצבות בבית קברות יהודי על גבול צרפת גרמניה (רויטרס) בבריטניה היתה שנת 2006 שנת שיא במספר האירועים האלימים כנגד יהודים זה 20 שנה: יותר ממאה יהודים הותקפו. בצרפת נרשמה עלייה של 45% במספר האירועים האלימים; בקנדה כמעט הוכפל מספר האירועים האלימים; באוסטרליה היו 50 תקיפות אלימות. ראש המכון לחקר האנטישמיות והגזענות, פרופ` דינה פורת, אמרה כי שני האירועים העיקריים שעודדו אלימות אנטישמית הם מאמצי נשיא אירן, מחמוד אחמדינג`ד, להכחיש את השואה ומלחמת לבנון השניה, במהלכה אמרה פורת כי ``אפילו לעיתונות המרכזית בעולם הוצגה דמות של יהודי עם קו מאפיין של אכזריות``.

בס``ד לכבוד הרב בראשונה ישר כוח על ההרצאה אשר מועברת באופן מקצועי כל כך.ועל הבאת העובדות.אני מוכרח לציין שעמדו לי דמעות בעניים על עם ישראל. אייך שאנחנו חוזרים שוב ושוב על אותה הטעות.היום קראתי באופן מקרי לחלוטין {איין מקרה}פרסום בוואלה חדשות:``2006 שיא של 6 שנים בגילויי האנטישמיות.`` ``לפי נתוני המכון לחקר האנטישמיות,מספר התקיפות נגד יהודים הוכפל ונירשמו 590 מקרי אלימות ומעשי ונדליזים נגד יהודים ורכושם`` הנה חברים אנחנו צריכים כולנו להתעורר,ולקחת חלק אפילו קטן:,מצווה,והגברת המודעות הציבורית. ובעזרת השם שנחזור כולנו למקורותיינו,התורה הקדושה. אודי אלמוג.

ההרצאה מאוד מענינת חבל שאתם לא משדרים אותה בטלויזיה שכלל עם ישראל יוכל להנות ולהבין וגם להתקרב יותר ליהדות

כאוהב היסטוריה שמחתי להעשיר את הידע בנושא חשוב זה. בספרו של נתן שור, תולדת א``י, הוא מציין כי הסיבה היחידה כי עם ישראל שרד בזכות אמונתו ודתו.

יישר כח על ההרצאה המסבירה באופן מדהים. אין מילים פשוט...הלוואי ותשדרו את הההרצאה בערוץ 2 לעיני כל ישראל.

לדעתי חובה להרחיב את היריאה בהרצאות המשך

שיוווו....אבא שבשמיים!!!!!!!! תעשה שאחים שלי יבינו כבר!!!!!!!!!

לפי דביך שאנשים כתבו את התורה.. 1.איך אתה מסביר שהתורה לא השתנתה ולו באות אחת אלפי שנים? 2.למה שאנשים יקבלו תורה שכתוב בה ``יציאת מצרים`` אם היא לא הייתה ולא נבראה? 3. איך כתוב בה כל מה שיהיה וכל מה שהיה...? בקשר להתפתחות... אם אני אגיד לך שהשולחן מחשב שלי התפתח לבד.. אתה תצחק עלי..אז איך מכונה כל כך חכמה..נבראה לבד? ועוד...אם הפתחתנו מחיות... למה החיות לא ממשיכות להתפתח..?

הרצאה מאלפת ומדהימה! הרב פורת הוא אישיות נדירה! למרות כל הכושי ותחושה שהכל כתוב מלמעלה,נוצרה לי תחושה שלא הכל אבוד! הרצאה זו נתנה לי תחושה שעלי להתחזק באמונתי.

מעורר צמרמורת ודחף... בעזרת השם ובעזרת ההישתדלות נדע לטוב.


לכבוד הרב בן פורת שליט``א הזכרת את ענין הנצחון של הבריטים על הגרמנים במדבר אלמיין שמעתי פעם תכנית ב``קול ישראל`` בענין הזה ובה נאמר שהבריטים היו במצב חולשה ונואשות ופתאום התחילו ליפול בידם שבויים גרמנים וכדי לבדוק מה קרא הכניסו שני ישראלים מהיחידה הגרמנית של ההגנה שהם היו עולים מגרמניה וזרקו אותם לכלא ביחד עם השבויים כדי שהם יגלו מה פשר הדבר והם גילו שהגרמנים חלו בדיזנטריה בגלל המים והם משלשלים כל הזמן והם חלשים מאד ולכן הבריטים נצלו את זה והמשיכו להלחם במרץ עד הנצחון אכן זה היה נס תודה על ההרצאה צבי

לי את כל הפרספקטיבה לגביי השואה, הדברים המוצגים קשים מאוד , אך יחד עם זאת , אמת ברורה ואמיתית זועקת החוצה, הינך יהודי עם ייעוד ןמטרה, עלייך להיבדל משאר העמים - ובכך תיגאל תינצל ותתחזק. יישר כוח על האתר המושקע ווהנגיש לכל. מי ייתן וניגאל במהרה.

אהבתי מאוד הוא הקיף את הכול, נגע גם בהיסטוריה שלפניה הכול חוזר על עצמו זה לא רק השואה זה הרבה לפניי ממצרים וכל הגלויות יישר כוח מי יתן ובאמת נפיק לקחים ונחזור לצור מחצבתנו לאבינו שבשמיים

השואה היא גזירה כללית, ומשום כך רק ה` יכול להבינה - כי הוא תופס את המציאות ככללית - כי הרי כל כך הרבה צדיקים ורבנים מתו בה - אי אפשר להסביר בשכל אדם מה שה` לבדו יודע הרב מלובביטש אומר שהשואה לא היתה עונש כי אפילו השטן לא היה יכול למצוא חשבון עוונות כזה לדעתי השואה היתה מתנה - יכול ליהיות שהיא נעשתה - ובוצעו בנו כל 4 מיתות בית דין- כדי שבעתיד כאשר נעשה חטא ה` יסתכל על שואה ויסלח לנו- ביגלל שקיבלנו כבר 4 מיתות בית דין לכפרה- כמו יצחק שנעקד - וזיכרון העקידה מעורר רחמים כך ביזכות השואה יש לנו זכות לבקש גאולה שלמה


הרצאתו של הרב מאליפה ונכונה, אך מה שהכי חשוב ללמוד מלקחי העבר. צריך להבין ולהתעורר, אנו נמצאים עכשיו בדיוק במצב דומה כמו שהיה ערב השואה, ואם העם לא יחזור עכשיו בתשובה חלילה, פחד לחשוב על מה שעלול לקרות.

חזק ביותר... רב גדול

היו הרבה יהודים באמריקה שיתבוללו למה הם לא נענשו. תודה.

יישר כוח על הידע העצום, הבקיאות הרבה, המחקר של עשרות השנים והאומץ לתקן את ההסטוריה המעוותת. הייתי שולח את ההרצאה אישית לטומי לפיד ולחבורת שינוי ומר``צ המוכיחים כי אין חדש תחת השמש.

תחשוב בהגיון נראה לך שהרב צודק הרי ברור שלא כל החיים מספרים לנו מעשיות ומלבישים סיפור בדוי על מקרה אמיתי שקרה לדעתי כל הכבוד למספרי המעשיות ואני מאוד מעריך את הרב פורת ורבנים אחרים אותם אני מאוד אוהב לשמוע הרבנים משמרים את המוסר בעם על ידי כל מיני ספורי אגדות אנני רואה רע בכך כמו אמא שדואגת לבנה מספרת לו סיפור והלוואי וכל העם יחזור בתשובה גם אם אין ה` כי העיקר בחזרה בתשובה הוא שהחוזר מעלה את המוסריות שבו שיהיו בני אדם ולא חיות יניב לכןאל תסתכל על הפשט בדברי הרבנים אלא תאמץ את המוסר שהם מנסים לתרום לך וכל הכבוד כן ירבו

קודם כל תודה את רוב מה ששלחתה לי ראיתי בעבר,אך דעתי לא השתנתה למרות שאני אמשיך לצפות בסרטים המעינים ובחוכמתם לדעתי התנ`ך וכל613 המצוות נועדו לשמר את המוסר בעם לכל הדורות הוא נכתב על ידי אנשים חכמים יותר מכפי שנמצאים היום מאחר והיו בעבר הרחוק פחות גירויים ויותר זמן להתעמקות באשר לבורא ונברא ישנם הרבה יצורים שהיו קימים בעבר ולא קיימים היום ונהפוכו ישנם יצורים שקימים היום אך לא היו קימים בעבר אם תחקור מי ברא את היצורים שלא היו קימים בעבר וקימים היום תמצא שהם התפתחו מיצור אחר והיצור הראשון התפתח מעצם האפשרות שנותן כדור הארץ להתפתחות מאין זו דע לך אנחנו בעולם חומרי ואם יש ישות מכוונת היא צריכה לבוא לכולם באופן ברור ומוחשי ולא דרך מחשבות שאולי זה נכון ואולי לא כי גם אני רוצה להתכונן לעולם האמיתי רק שיתנו לי תכילים והכילים זה התגלות בפני כולם בלי סודות

פשוט תענוג לשמוע את הרב הזה. חידש לי הרבה תודה

הרבה דברים לא ברורים נסגרו לי לאחר צפיה בהרצאה שלך.כשאדם דובר אמת זה זועק החוצה ישר כוח...

http://www.shofar.net/site/emedia.asp?id=417&Prourl=mms://media2.013.net/shofar/bloom/88/mibereshitinter2cable.wmv אנא ממך תראה תהרצאה הזאת ,היא תענה לך על השאלות.

למה הכל באתר הזה הוא הכתובת היתה על הקיר אך לאחר מעשה אני בטוח שהיו אנשים כמו פורת וזמיר בתקופה ההיא שיכלו לעורר את דעת הקהל אם לא את המיתבוללים אז לפחות תציבור הדתי והחסידי לא שמעתי שהיתה בריחה של ציבור זה ועליה לארץ ישראל ואיפה הניסים נעלמו? וזה מה שמונע אותי מלחזור בתשובה הכל באתר הזה הוא חוכמה של לאחר מעשה אתם לוקחים מאורע או מצב ועליו מלבישים עובדות אם אלוהים היה קיים אז היה סדר בעולם הזה ולפחות פעם אחת בחיים היה נגלה ברור לברואיו כי אז היתי חוזר בתשובה גם בלי לצפות באתר הזה כל דבר שנאמר באתר הזה ניתן גם לשלול לכן שאלת השאלות היא האם יש אלוהים? והתשובה מבחינתי עדין לא תשובה: לגבי ההוכחות למציאות האלוקים ואמונת ישראל אין כאן המקום בשביל זה ניתנו הרצאות אחרות ומאמרים באתר. חוכמה לאחר מעשה אין כאן כיון שהרי על זה אנו זועקים ללא הרף ובסרט עצמו הרב בן פורת מצטט לך רבנים שזעקו שלושים שנה לפני השואה- אתם אומרים ברלין היא ירושלים תבוא רוח ותעקור אותך ממנה, התורה עצמה מזהירה כל הזמן על היות עם ישראל עם שונה שיסבול כל זמן שלא ישמור את התורה, הבעיה שרק כשכבר קוראתהצרה אז פותחים את העינים ושואלים למה זה קורה, אבל כאשר זועקים ומזהירים אומרים טוב אחד קיצוני ... השאלה היא אתה היית כאשר קראו בבית הכנסת את פרשת הקללות? איפה אתה היית כאשר אמר4ו לך שיש אלוקים ויש דין ויש דיין? אבל עדיין לא מאוחר כך לך את הזמן כעת לברר את הדברים אחת ולתמיד ביסודיות ולא לסמוך על כניסה מיקרית לאתר מדי פעם, ובזה כבר תביא לתוצאה מבורכת מהמלחמה הזאת.

ההרצאה פתחה בפניין זוית ראיה יחודית ומעניינת בנושא המדובר. שאלתי היא: אם נסתכל על סיפור סדום ועמורה,שהקדוש ברוך הוא ביקש מלוט שימצא צדיק אחד בלבד עלמנת שייחוס על כל העדה,האם לא נמצא צדיק אחד בכל אירופה אשר בזכותו,גזרה זו היתה מתבטלת?

יישר כח לרב יוסף בן פורת.כרגיל הרב מפגין ידע ,תשובות בהירות ומבהירות.ב``ה שנזכה לחזור בתשובה שלימה .

שהרב מראה מעבר לכל ספק את האמת ומראה לכל הכופרים את מה שהם לא רוצים לראות

ב``ה הרב יוסף ההרצאות שלך תמיד היו חכמות ומדויקות כול מילה אמת ומעוררות לתשובה שלמה.בימים קשים אלה שעוברים על עם ישראל חובה עלינו להפנים את המסרים העמוקים בהרצאה זו ולהתעורר לתפילה ולתשובה. כן ירבו כמותך בישראל.חזק ואמץ!

הדברים מאוד מעוררים ונכונים!

אני רוצה לפנות בזה לכל מי שעסק וחקר בנושא ובמיוחד לרב יוסף בן פורת ולדרוש בכל תוקף ולהלחם בכל מי שצריך להילחם בו שהרצאה מעין זו תופיע בכניסה ליד ושם או בתקשורת ביום השואה עצמה אחרת השקר וההכחשה שגרמה לשואה תמשיך לרחף ביננו גם כאן בארץ הקודש ואמן לא נדע יותר צער.

עיניים להם ולא יראו......מזעזע מפחיד ומדהים כמה שהאמת מול העיניים ישתבח הבורא

הרב אומר ``היטלר יימח שמו`` , אבל ניכר שהוא דווקא מסכים עם דעותיו. אז מה למעשה קורה פה? האם הרב מסכים עם העונש , או שאולי יש לו הצעה אחרת לפתרון להגיש ל-ה` ? כמו כן, האם לא היה אפילו צדיק אחד בגרמניה אשר היה מונע את האסון, כמו שאברהם ניסה לבדוק בסדום ועמורה? עוד דבר הוא, שחוקי נירנברג גם ביטלו לחלוטין את זכויות היהודים כאזרחים, ולכן נתנו חסות לגרמנים לפגוע בהם גם פיזית , בלי שיוענשו. זה לא היה רק היבדלות בין יהודים לגרמנים,אלא הרבה יותר.זה גרם לשנאה רבה יותר ולתמיכה בפגיעה רבה יותר.בפשטות, זה לא הומני בכלל,ולדעתי זה נגד היהדות.

הרצאה חשובה. אשמח לקרוא ולשמוע עוד מדבריו של כבוד הרב יוסף בן פורת

אני ממש התפאלתי מההרצה הייתי רוצה שהדבר יראה לעניי עוד הרבה אנשים וניצולי שואה ולפי דעתי צריכים להשים את הרצאה זו ביד ושם! תודה

איפה היה אלוקים בשואה - הרב יוסף בן פורת
א. השואה יצרה משבר אמונה אצל הרבה אנשים. ומאידך, גרמה להרבה אנשים לחזור בתשובה ולהתחזק באמונה. מה ההסבר לתוצאות ההפוכות?!
ב. אמונה מושג מאוד רחב, על כן, יש אנשים שמגדירים את עצמם כמאמינים, בעוד שלמעשה הם רחוקים מאוד מן האמונה האמיתית.
ג. כדי לדעת אמונה מה היא, יש ללמוד היטב את התורה שבכתב ואת התורה שבעל פה ולהבין, כיצד אלקים מנהיג את עולמו.
ד. אצל אנשים רבים, הצטיירה בטעות, תמונת ההנהגה האלוקית כ'טוב' במובן הילדותי.
ה. אצל ילד, סוכריה זה טוב. טיפול שיניים זה רע. כלומר, מבט שטחי מבלי להבין את סיבת הדברים ולא את תכליתם.
ו. המאמין האמיתי רואה עולם גדול יותר, מקיף יותר בספקטרום רחב יותר. ואז, הטוב הוא בעל משמעות אחרת והרע, הוא בעל הגדרה אחרת.
ז. אז, הנהגת האלוקים, משמעותה 'טוב אמיתי'. מכיוון שכך, הסביר אלוקים, בתורת-משה, שבאם תהיינה סטיות מן הטוב האמיתי, והוא החיים המובילים את האדם אל עולם הנצח – עולם הבא, אזי, תהייה התערבות אלוקית בכדי לתקן סטייה זו, אף באמצעים דרסטיים ביותר.
ח. השואה – מבטאת את הבלימה הפתאומית – לפני 'קיר המוות' – שנועדה להציל את עם ישראל מהתבוללות מוחלטת ומהיעלמותו כעם ה'.


עוד מאותו נושא\תכנית

מאמרים מומלצים

סרטים מומלצים

שאלות מומלצות

 
ניו לוג'יק הקמת אתרים חברה לבניית אתרים
Video Streaming | שידורי וידאו באינטרנט