חדשות יהדות
בעקבות התפרצות המגיפה: "לומר 'והוא רחום' בכוונה, ולהרבות בתפילה"
"מחובתנו לזעוק ולהריע בכל הלב לפני היושב במרומים שיאמר למשחית הרף ושיגאלנו במהרה", קוראים רבני העיר מודיעין עילית
- נעמה גרין
- כ"ב טבת התשפ"א
![(צילום אילוסטרציה: דוד כהן / פלאש 90) (צילום אילוסטרציה: דוד כהן / פלאש 90)](https://storage.hidabroot.org/articles_new/254375_tumb_750Xauto.jpg)
הבוקר (רביעי) פורסם מכתבם של רבני העיר מודיעין עילית, בו הם קוראים לציבור להרבות בתפילה לעצירת המגיפה.
"לרגל המצב הקשה של ריבוי החולי שהולך ומתפשט ר"ל, ויותר ויותר שומעים על חולים הנמצאים בסכנה, ולא עלינו מתוכם מספר לא קטן שלא זכו להבריא ונסתלקו לבית עולמם, וגם את עירנו פוקדים אסונות, לכן מחובתנו לזעוק ולהריע בכל הלב לפני היושב במרומים שיאמר למשחית הרף ושיגאלנו במהרה".
"ובאנו לעורר את הציבור הקדוש, שביום חמישי הבעל"ט יאמרו 'והוא רחום' בכוונה גדולה, ויוסיפו לומר מיד אחרי חזרת הש"ץ וידוי, וי"ג מידות, כמודפס בסידורים, ולאחר אמירת 'והוא רחום' יאמרו 'אבינו מלכנו'".
עוד מעירים רבני העיר כי "אין להתאסף ציבור גדול יחדיו בעת הזאת, אלא כל אחד יתפלל במקום שרגיל בו, מתוך זהירות יתירה".
על המכתב חתומים רבה של מודיעין עילית, הגאון רבי מאיר קסלר שליט"א, ורבה של אחוזת ברכפלד המרא דאתרא הגאון רבי ישראל זיכרמן שליט"א, כאשר אליהם מצטרפים כלל רבני העיר.
![](https://storage.hidabroot.org/Graphics/Storage/254374.jpeg)
עוד סגר? מרגישים שהתקופה הזו כבר משגעת אתכם? הרב ברוך רוזנבלום במסר ייחודי ומרגיע: