חדשות בארץ
"מחנה הימין חייב לקום כעת": התארגנויות בימין להפגנות נגד עצירת הרפורמה
ארגוני ימין קוראים להשתתף בהפגנות הדורשות את המשך חקיקת הרפורמה המשפטית: "לא יגנבו לנו את הבחירות"
- נעמה גרין
- ה' ניסן התשפ"ג
![(צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש 90) (צילום: נועם רבקין פנטון / פלאש 90)](https://storage.hidabroot.org/articles_new/330796_tumb_750Xauto.jpg)
מטה תקומה 23 וארגוני ימין יצאו בקריאה ספונטנית למחנה הימין לעלות הערב (שני) לירושלים על מנת לדרוש את אי עצירת חקיקת הרפורמה המשפטית.
בפרסום על ההפגנה נכתב: "מצב חירום, עולים לירושלים! לא יגנבו לנו את הבחירות, אסור לוותר על בחירת העם!". ההפגנה תתקיים בשעה 18:00 מול רחבת הכנסת, והציבור התבקש להביא עימו דגלי ישראל.
![](https://storage.hidabroot.org/Graphics/Storage/330794.jpeg)
מארגני עצרת התמיכה בממשלה מסרו כי "מחנה הימין חייב לקום כעת ולבחור בעצמאותו. אם הפעם יגנבו לנו את הבחירות ויפסלו הלכה למעשה את הבחירה שלנו בקלפי – נישאר תמיד אזרחים סוג ב'. זה עכשיו או לעולם לא".
![](https://storage.hidabroot.org/Graphics/Storage/330800.jpeg)
במקביל, המתנגדים לרפורמה ממשיכים בהפגנות נגד החקיקה. בשעה 14:00 תתקיים הפגנה מחוץ לכנסת. "המדינה תשותק עד לעצירה וגניזה מוחלטת של כל חוקי הדיקטטורה. לא נהיה מוכנים לשום פשרה שתיפגע בעצמאות בית המשפט העליון ועליונות המשפט", מסרו המארגנים.
![](https://storage.hidabroot.org/Graphics/Storage/330795.jpeg)
עוד הוסיפו: "אנחנו דורשים את השארתו של השר גלנט כשר בטחון על מנת למנוע הפקרתו של צה"ל ובבטחון המדינה".