חדשות בארץ
"מודאג מהמוות בגדה": שגריר ארה"ב לא גינה את הפיגוע - וחטף ביקורת
שגריר ארה"ב בישראל הביע צער על "מקרי המוות בגדה המערבית" ב-48 השעות האחרונות. בעקבות הביקורת, פרסם השגריר לאחר מכן גינוי מפורש לפיגוע בעלי
- גבי שניידר
- א' תמוז התשפ"ג
![ניידס (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90) ניידס (צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90)](https://storage.hidabroot.org/articles_new/337065_tumb_750Xauto.jpg)
שגריר ארה"ב בישראל, טום ניידס, חולל הערב (שלישי) סערה כאשר לא גינה באופן מפורש את הפיגוע הרצחני ליד היישוב עלי והביע צער על "מקרי המוות" ביהודה ושומרון ב-48 השעות האחרונות.
בהודעה שפרסם בטוויטר, התייחס ניידס הן לנרצחים היהודים בפיגוע והן להרוגים הפלסטינים בפעילות צה"ל אתמול בג'נין: "מודאגים מאוד ממקרי המוות והפציעות של אזרחים שהתרחשו בגדה המערבית ב-48 השעות האחרונות, כולל קטינים. מתפללים למען המשפחות שמתאבלות על יקיריהן או מטפלות בפצועים".
שגריר ישראל בארה"ב, מייק הרצוג, מתח ביקורת על דבריו של ניידס: "היום, עוד מתקפת טרור פלסטינית נתעבת שגבתה את חייהם של ארבעה אזרחים ישראלים חפים מפשע. אין שום הצדקה לפגיעה והרג של אזרחים חפים מפשע. יש לגנות זאת באופן חד-משמעי. כל ניסיון לגינוי 'מאוזן' הוא שגוי ואינו מכבד את זכר הקורבנות".
בעקבות הביקורת, פרסם ניידס כעבור זמן קצר הודעה נוספת בה כתב: "אני מגנה בכל תוקף את הרצח חסר ההיגיון של ארבעה ישראלים חפים מפשע היום – לבי עם בני משפחתם האבלים".