חדשות בארץ
משרד הביטחון: 9,250 פצועים נקלטו באגף השיקום מ-7 באוקטובר
אגף השיקום עדכן כי מחצית מהפצועים הם צעירים מתחת לגיל 30, רובם המכריע (70%) חיילי מילואים. 3,600 פצועים (37%) מתמודדים עם תגובות נפשיות
- שלומי דיאז
- ג' תמוז התשפ"ד
![פינוי פצועים, ארכיון (צילום: דובר צה"ל) פינוי פצועים, ארכיון (צילום: דובר צה"ל)](https://storage.hidabroot.org/articles_new/365987_tumb_750Xauto.jpg)
אגף השיקום במשרד הביטחון עדכן היום (שלישי) כי מאז החלה מלחמת חרבות ברזל, ביום המתקפה על העוטף, מטופלים באגף 9,250 פצועות ופצועים.
על פי נתוני האגף, בכל חודש נקלטים למעלה מ-1,000 פצועים חדשים מהלחימה הנמשכת. אליהם מתווספים כ-530 פצועים ממלחמות עבר. בקרב פצועי "חרבות ברזל" 35% מלינים על מצב נפשי. 37% מפצועי המלחמה הם פצועי גפיים, 27% פיתחו תגובה נפשית או פוסט טראומה, 9% סובלים מפגיעות פנימיות, 7% סובלים מפגיעות בעמוד השידרה, ו-12% מפגיעות ראש, עיניים או אוזניים. 51% מהפצועים הם צעירים מתחת לגיל 30, 31% בגילאי 30-40. באגף השיקום צופים כי עד סוף 2024 יקלטו 14,000 פצועי "חרבות ברזל", כ- 5,600 מהם יתמודדו עם תגובה נפשית.
לימור לוריא, סמנכ"לית וראש אגף השיקום: "מדינת ישראל מתמודדת עם היקף פצועים חסר תקדים. יחס שלא מאפשר מענה טיפולי מספק. אם נטפל טוב בפצועים החדשים היום, נשפר את איכות חייהם ואת חיי בני משפחתם, כדי למנוע החמרה במצבם. על כלל הגורמים לשלב ידיים ולגבש תוכנית לאומית כוללת לקליטת אלפי הפצועים שהגיעו ועוד יגיעו".
באגף ציינו כי מאז 7 באוקטובר שינה אגף השיקום את אופן קליטת הפצועים, ונכון להיום כל פצועי "חרבות ברזל", מוכרים בתוך 48 שעות ומקבלים את כל המענים השיקומיים להם הם זקוקים ללא ועדה רפואית.