חדשות בארץ
זה שניצל או מפת ארץ ישראל?
חתיכת השניצל של ח"כ ינון מגל הפכה מהר מאוד לוויראלית. מדוע?
- נעמה גרין
- ו' אב התשע"ה
![](https://storage.hidabroot.org/articles/42274_tumb_750Xauto.jpg)
השניצל מזוהה בדרך כלל עם המטבח האוסטרי, אבל ח"כ ינון מגל החליט לקשר אותו עם ישראל: בתמונה שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו נראה שניצל שצורתו מזכירה מאוד את זו של גבולות המדינה. הוא אף כתב כי "גם השניצל: קודם כל ישראלי!"
הוא הוסיף בכיתוב שצירף לתמונה כי חסר בה הגלעד - חבל ארץ שנמצא בעבר הירדן המזרחי, בשליטת הממלכה ההאשמית.
![זה שניצל או מפת ארץ ישראל? (צילום: עמוד הפייסבוק של ח"כ ינון מגל)](https://storage.hidabroot.org/OLD_MEDIA/ScreenHunter_09%20Jul.%2022%2009.33.jpg)
מהר מאוד הפכה התמונה לוויראלית וזכתה לשיתופים רבים ולמאות לייקים. אלא שח"כ מגל הצליח לעצבן גולשים משני קהלים בולטים: טבעונים ודתיים. הטבעונים התרגזו על כך שהח"כ הנכבד מציג מאכל בשרי והדתיים על כך שהציג אותו בתשעת הימים שבין א' באב לתשעה באב, בהם, על-פי מנהגי האבלות על החורבן, לא אוכלים בשר.
אגב, מעניין האם ח"כ מגל היה מודע לכך שפירוש המילה שניצל בגרמנית הוא "פרוסה קטנה". כמו ארץ ישראל?