חדשות בארץ
תיירת יפנית שנפגע מיידוי אבנים: "אמשיך לטייל בישראל"
"אמשיך לטייל בארץ", כך אמרה תיירת יפנית בשנות השישים לחייה שנפגעה מאבן, ופונתה לקבלת טיפול בבית החולים 'הדסה עין כרם'. יפני אחר, מכת ה'מקויה': "האמונה שלנו מבוססת על התנ"ך, ואנחנו יודעים שהברכה יוצאת רק מציון"
- שירה דאבוש (כהן)
- כ"ח אדר א' התשע"ו
![](https://storage.hidabroot.org/articles/37394_tumb_750Xauto.jpg)
הכל התחיל מסיור תמים של חברי כת המקויה - יפנים פרו-ישראלים, בסמטאות ירושלים. כשהגיעה קבוצת המקויה לשער האריות, החלו התפרעויות באזור, כמו גם יידויי אבנים. רומיקו פוג'יווארה, תיירת יפנית בשנות השישים לחייה - נפגעה מאבן, ופונתה לקבלת טיפול בבית החולים 'הדסה עין כרם', כשהיא במצב קל.
![רומיקו פוג'יווארה(צילום: דוברות הדסה עין כרם)](https://storage.hidabroot.org/OLD_MEDIA/68635920100099640360yes2130.jpg)
בראיון שנעשה עמה מיד לאחר הטיפול, התייחסה פוג'יווארה לתקרית ואמרה כי אינה מתחרטת שהגיעה לארץ ישראל. "אני עדיין שמחה שהגעתי לכאן, ואמשיך לטייל בארץ עם הקבוצה - אחרי הטיפול שאקבל. חברי הקבוצה מתפללים בשבילי, ולכן לא נפגעתי קשה", אמרה. בינתיים התנדב בחור אחר מהקבוצה, להסביר קצת על האמונה שלהם ואמר: "האמונה שלנו מבוססת על התנ"ך. לכן אנחנו קוראים 'יברכך ה' מציון'. כי הברכה, יוצאת רק מציון. כמו שכתוב: 'כי מציון תצא תורה, ודבר ה' מירושלים'. אנחנו מאוד מאמינים בזה, ורוצים להגשים קצת את מה שכתוב בתנ"ך".