נשים
חתונה בגיל 54, בזכות ר' שמעון בר יוחאי
54 שנות הבדידות, הסתיימו בשמחה אחת גדולה - אחרי תפילה מעומקא דליבא, בהילולת ר' שמעון בר יוחאי. סיפורם המרגש של אסתר ויוסף
- שירה דאבוש (כהן)
- ט"ז אייר התשע"ו
![](https://storage.hidabroot.org/Graphics/Modules/News/Pics/71925_tumb_750Xauto.jpg)
זהו סיפורה המרגש של אסתר, שזכתה לפגוש ולהתחתן עם בחיר ליבה - בגיל 54. "את יוסף הכרתי כשכבר הייתי באפיסת כוחות, ואני אמרתי: 'אני אשב בבית, כי כבר אין לי כוחות. אין לי כוחות להתלבש, אין לי כוחות לצאת לפגישות, אין לי כוחות לספר על עצמי'. אמרתי לקב"ה: בבקשה תקצר לי את הדרך. אני לא מסוגלת יותר'.
עד שיום אחד, החליטה לנסוע לציון ר' שמעון בר יוחאי, במירון. הלא "כדאי הוא ר' שמעון, לסמוך עליו בשעת הדחק".
![תפילה אצל רשב"י, והישועה הגיעה. אסתר בביתה (צילום מסך יוטיוב)](https://storage.hidabroot.org/Graphics/Storage/71924.jpg)
"זה היה ביום ההילולה, והתפללתי איזה שעתיים", משחזרת אסתר. הייתה זו תפילה חזקה מעומקא דליבא, מתוך דמעות ושברון לב אמיתי. תפילה שיש בה מסר אחד לקב"ה: 'רק אתה יכול להושיע אותי, ואני מבקשת ישועה בזכות הצדיק".
והנה, זמן קצר בלבד אחרי ההילולה, ואחרי אותה תפילה מרגשת - פגשה אסתר את יוסף. "הרבה דברים שביקשתי, קיבלתי אפילו מעבר", משחזרת אסתר בהתרגשות והודיה לקב"ה על ששמע תפילתה, ולא עזב אותה לאנחות. בזכותיה דבר יוחאי...