פיתוח האישיות
העצמה אישית: מה ניתן ללמוד מכלי 'יפני' שבור?
העצמה אישית מדהימה שאותה ניתן ללמוד דווקא מההתייחסות לכלים שבורים, בתרבות היפנית
- שירה דאבוש (כהן)
- כ"ח סיון התשע"ז
![דוגמה לקערת חרס שנשברה ואוחתה בשנית, על ידי 'זהב' (צילום מסך) דוגמה לקערת חרס שנשברה ואוחתה בשנית, על ידי 'זהב' (צילום מסך)](https://storage.hidabroot.org/articles_new/115100_tumb_750Xauto.jpg)
העצמה אישית מדהימה שאותה ניתן ללמוד דווקא מההתייחסות לכלים שבורים, בתרבות היפנית.
כשכלי נשבר, נוהגים היפנים לעתים קרובות לאחות את החתיכות השבורות זו אל זו באמצעות – לא פחות ולא יותר – זהב.
באופן כזה, הפגמים של הכלי נראים כמו יצירת אמנות מופלאה ועתיקה, שכל 'שבר' שכזה בה - רק מוסיף נופך עמוק יותר ומרתק יותר לסיפור שנושא עמו אותו כלי על ההיסטוריה שלו.
המסר שעולה ומיתמר מכאן הוא פשוט: השברים של החיים שלנו, הם הם אלו שמעצבים אותנו להיות מי שאנחנו כיום - וזה הרבה יותר ערכי מכל דבר אחר בעולם. נכון, אנחנו לא מושלמים, ואם משהו נשבר לנו בפנים - סביר להניח שלעולם גם לא נהיה.
אבל היי...
דבר אחד בכל זאת יש לנו - את האפשרות לצבוע בזהב את כל הפגמים, העצבות והחסרונות שלנו - כדי לשוות ל'כלי' של חיינו, מראה יקר וערכי. מהו הזהב שממנו יש להתחיל? תודה!
התודה והכרת הטוב לקב"ה על כל דבר הכי קטן שיש או אין לנו - היא הדרך להשלים עם כל הפגמים הפנימיים והחיצוניים, שנוצרו איכשהו בכלי חיינו השביר.