למה בריבוע
נְשִׂיאִים וְרוּחַ – וְגֶשֶׁם אַיִן
יֵשׁ נְשִׂיאִים (עֲנָנִים) וְרוּחַ, אֲבָל לֹא יוֹרֵד גֶּשֶׁם. כְּלוֹמַר: נֶאֱמָר עַל אָדָם שֶׁמַּבְטִיחַ הַבְטָחוֹת רַבּוֹת, אַךְ אֵינוֹ מְקַיֵּם אוֹתָן
- למה בריבוע
- ט"ו תמוז התשע"ד
![](https://storage.hidabroot.org/articles/49145.gif)
![](https://storage.hidabroot.org/OLD_MEDIA/ScreenHunter_90%20Jul.%2013%2022.31.gif)
הפתגם "נְשִׂיאִים וְרוּחַ – וְגֶשֶׁם אַיִן" יֵשׁ נְשִׂיאִים (עֲנָנִים) וְרוּחַ, אֲבָל לֹא יוֹרֵד גֶּשֶׁם. כְּלוֹמַר: נֶאֱמָר עַל אָדָם שֶׁמַּבְטִיחַ הַבְטָחוֹת רַבּוֹת, אַךְ אֵינוֹ מְקַיֵּם אוֹתָן