עידית ליכטנפלד עם טעויות משעשעות של בעלי תשובה. והפעם: יום טוב או גרוע?
בתפילת שמונה עשרה כתובות תוספות לעשרת ימי תשובה. בעלת תשובה אחת הייתה בטוחה שאומרים זאת בעשרת הימים הראשונים לחזרה שלה בתשובה...
בתפילת שמונה עשרה כתובות תוספות לעשרת ימי תשובה. בעלת תשובה אחת הייתה בטוחה שאומרים זאת בעשרת הימים הראשונים לחזרה שלה בתשובה...
עוד חברה מספרת לי שאחותה, שלא חזרה בתשובה, באה לעזור לה עם הילדים, ועזרה בכביסות. מתוך התחשבות, היא שאלה אם מותר לכבס בגדי בנים ובנות ביחד...
התארחתי בפעם הראשונה בשבת אצל משפחה מחב"ד. בבוקר שאלתי את אם המשפחה לאן הלכו הילדים, והיא אמרה לי: "לשול" (זה בית כנסת באידיש). שאלתי אותה – "מי זה שול? הוא שכן שלכם?"
אני בעלת תשובה, וכשהתחלתי להתפלל שמונה עשרה, בכל פעם שהייתי מגיעה ל"משיב הרוח" הייתי מוציאה ראש מהחלון כדי לדעת מה מזג האוויר, ולפי זה ידעתי אם לומר היום "משיב הרוח" או "מוריד הטל"...
עידית ליכטנפלד מגישה בפנינו שירים מרגשים על המלחמה הנוכחית, שכל אחד מאיתנו יוכל להזדהות איתם באופן אישי. בציפייה ובתפילה לגאולה השלמה בקרוב ממש
שמעתי שבעל תשובה עלה לתורה בשבת. אחרי שקנה עלייה, הגיע לבימה והוציא כסף מזומן לשלם...
עידית ליכנטנפלד מבטאת את התחושות הקשות שכולנו מרגישים בעקבות הטבח הנורא בשמחת תורה
מה עוד חקוק בי, שאיני יודעת? ישנם כל כך הרבה דברים שאמא של אמא של אמא שלי עשתה, ולא עברו אלי. הם התחדשו בי. הדלקת נרות שבת עברה בשושלת. אני עצרתי אותה, עד שהדלקתי אותם בחזרה לפני שנים רבות
זאת היתה שבת ראשונה שלי ושל בעלי. התארחנו, ורגע לפני הקידוש בעל הבית אמר שהוא מוציא את כולם... הייתי בשוק. רק הגענו, למה הוא מוציא אותנו?!
זה מזכיר לי שבעלת תשובה מספרת שהיתה שרה את השיר "ואפילו בהסתרה שבתוך ההסתרה, בוודאי גם שם נמצא השם מדברה..."
כשהייתי במדרשיית "נתיב בינה" בירושלים, שאלתי את הרב מרזל זצ"ל – אם אני עושה אפצ'י על הפלטה, האם זה מבשל? הרב ענה לי, עם חוש ההומור הנפלא שלו: המחמיר תבוא עליו הברכה...
היה היתה חוזרת בתשובה שרצתה מאד להתחתן. היא שמעה על הסגולה של חביטת ערבות, ואכן הכינה לעצמה חביתה מערבות... אני לא יודעת אם הסגולה עבדה, אבל סיפור טוב יצא מזה
מישהי מספרת שבתפילת שמונה עשרה, בכל פעם היתה אומרת "עשית, עשית, עשית...". היא חשבה שזה כמו לסמן "וי", שהיא התקדמה בתפילה. ככה היא הבינה את "עשרת ימי תשובה" – ראשי תבות: עשי"ת...
איך החוצפנית של הכיתה מופיעה מול מורות כבודות? איך זה שילדה ילדה ילדה? ואיך היצירה נושקת לחיים? "עושות כלים" עם עידית ליכטנפלד וצירי כהן אייזנבך
"למה בכל פעם, לפני שאתה חותך את החלה, אתה אומר 'המוציא לחם מן הארץ'?", שאלתי. הוא ענה לי, "מה? את לא יודעת שכל דבר שיהודי מכניס לפה, הוא צריך לברך עליו?". באותו רגע גמלה ההחלטה בלבי, שאני אברך. על הכל. ועל הכל הייתי מברכת בשם ומלכות
אישה אחת חולמת לשכפל את עצמה, ועוד אחרת שמקבלת מתנות הזויות מבעלה - איך כל זה מתקשר לספוקן? "עושות כלים" עם עידית ליכטנפלד ושרה ניסנוב
זה נשמע מלאכותי, לשים מסכת שמחה, לא? אבל צריך לזכור שהמילה "מלאכותי" באה מהמילה מלאכה, והעולם הזה הוא עולם העשייה, העבודה, העול, התיקון. נקרא לזה בכל שם מהשמות הנ"ל, רק שנפנים את זה כבר
בבוקר יום הפורים קמתי, נטלתי את ידיי, ברכתי ברכות השחר ומיד התחלתי להתחפש. כל כך שמחה ומאושרת פוסעת לי לבית הכנסת. נשים מתחילות להיכנס, וכולן-כולן-כולן נראות רגיל לגמרי. שום תחפושת, שום-כלום
מה, באמת טקסט נכתב מעצמו? על טרנספורמציות, ילדת סנדוויץ ומתיקות השם יתברך. "עושות כלים" עם עידית ליכטנפלד ושורי רייך
באיזו מהירות הזמן טס, ועל מה לא מדברים? "עושות כלים" עם עידית ליכטנפלד ושרהל'ה גרוס
*לחיפוש ביטוי מדויק יש להשתמש במירכאות. לדוגמא: "טהרת המשפחה", "הרב זמיר כהן" וכן הלאה